El. MŚ: Kompromitacja Węgrów, niesamowite męki Bułgarii z Luksemburgiem

Reprezentacja Węgier zachwyciła na Euro 2016, awansując aż do 1/8 finału. Na mundial do Rosji może jednak nie pojechać w ogóle, bo już na inaugurację eliminacji straciła punkty w meczu z Wyspami Owczymi!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PAP/EPA/VASSIL DONEV
Wydawało się, że Madziarzy są murowanym faworytem swojego starcia, mimo to nie potrafili zdobyć nawet jednego gola. Ta wpadka mocno komplikuje ich położenie, bo w grupie B o awans walczą też m. in. Szwajcaria i Portugalia.

W bezpośrednim starciu tych zespołów górą byli Helweci, którzy już po 30 minutach prowadzili 2:0. Ten wynik utrzymał się do końca i mistrz Europy na razie pozostaje bez punktów.

Najwięcej emocji dostarczyła potyczka Bułgarii z Luksemburgiem. Podopieczni Iwajło Petewa byli zdecydowanym faworytem, ale choć trafili do siatki jako pierwsi, to w drugiej połowie nawet sensacyjnie przegrywali. Sytuacja w ogóle zmieniała się jak w kalejdoskopie, bo później Bułgarzy odzyskali prowadzenie, by raz jeszcze je stracić i wyszarpnąć pełną pulę dopiero w 92. minucie. Decydującego gola zdobył były piłkarz Lecha Poznań, Aleksandar Tonev.

W pozostałych pojedynkach grupy A padły remisy, zatem po 1. serii Bułgaria jest liderem.

W grupie H niespodzianek nie było i pewne zwycięstwa odniosły faworyzowane Bośnia i Hercegowina, Belgia oraz Gibraltar. Ci pierwsi triumfowali aż 5:0 i dlatego są na czele stawki