II liga: Raków zdeklasował Radomiaka w hicie, przerwany mecz w Warszawie

Piłkarze Rakowa Częstochowa umocnili się na miejscu premiowanym awansem dzięki zwycięstwu 3:0 z Radomiakiem Radom. Na ponad godzinę został przerwany mecz Polonii Warszawa z Legionovią Legionowo.

Piłkarze Rakowa Częstochowa / Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa

Nie było wątpliwości, że pojedynek w Częstochowie jest największym wydarzeniem 8. kolejki. Raków oraz Radomiak Radom to drużyny o dużych aspiracjach i potencjale, które mają jasno sprecyzowany cel: awans. Tylko jedna ekipa potwierdziła na boisku, że ma argumenty, by zafiniszować w czubie tabeli.

W 2. minucie Raków prowadził 1:0, a gola w sytuacji sam na sam zdobył Adam Czerkas po świetnym podaniu Tomasza Margola. Ten drugi dorzucił na swoje konto gola krótko po przerwie, a statystyki podreperował mocno również Rafał Figiel. Kapitan częstochowian asystował przy trafieniach Lukasa Duriski i wspomnianego Margola. Skończyło się zasłużonym 3:0 dla Rakowa, który umocnił się na pozycji wicelidera.

W sektorze kibiców Radomiaka narastała frustracja wraz z upływem minut. Przed przerwą goście oddali jeden celny strzał, a inicjatywę przejęli dopiero w momencie, w którym mecz był rozstrzygnięty. Tuż przed końcem fani wezwali do odejścia z klubu trenera Wernera Liczkę. Radomiak jest blisko miejsc premiowanych awansem, ale z taką grą, kolejne potknięcia są realne.

Raków ucieka z Odrą Opole. Oba kluby są niepokonane i mają coraz większą przewagę w tabeli nad grupą pościgową. Beniaminek wygrał 2:0 z ROW 1964 Rybnik. Na pierwszego gola pracował 67 minut. Zdobył go Mateusz Gancarczyk, a wynik ustalił jego imiennik Marzec w 88. minucie. Obaj byli w tym meczu zmiennikami, co potwierdza słowa Jana Furlepy o szerokiej kadrze.

Na ponad godzinę zostało przerwane spotkanie klubów z Mazowsza. Piłkarze Polonii Warszawa i Legionovii Legionowo czekali na ostatni gwizdek przy stanie 2:2, aż na stadionie zgasło światło. Przyczyną był brak prądu. Do dogrania pozostała minuta, większość kibiców udała się do domów. Po godzinie 22 formalności stało się zadość i sędzia Łukasz Karski mógł odgwizdać koniec meczu.

W meczu drużyn z górnej połowy tabeli Kotwica Kołobrzeg wygrała 1:0 z Puszczą Niepołomice, rehabilitując się za dwie porażki z rzędu. Jedynego gola zdobył najlepszy strzelec zespołu Piotr Giel z rzutu karnego w 49. minucie. Kotwica zbliżyła się w tabeli do regionalnego rywala - Błękitnych Stargard, którzy tylko i aż zremisowali 2:2 ze Stalą Stalowa Wola. Tylko, ponieważ apetyt mieli większy i aż, ponieważ przegrywali dwoma golami.

Dwa gole samobójcze wbili sobie piłkarze Polonii Bytom i przegrali 0:3 z Siarką Tarnobrzeg. Najwięcej bramek zobaczyli kibice w Zambrowie. Dwa trafienia Tomasza Wróbla nie pozwoliły Rozwojowi Katowice zapunktować, ponieważ Olimpia odpowiedziała trzema. Wiktoria 3:2 pozwoliła drużynie Piotra Rzepki opuścić strefę spadkową.

Następne kolejka zostanie rozegrana za tydzień.

8. kolejka II ligi:

Raków Częstochowa - Radomiak Radom 3:0 (2:0)
1:0 - Adam Czerkas 2'
2:0 - Lukas Duriska 30'
3:0 - Tomasz Margol 47'

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 2:2 (2:0)

2:0 - Mateusz Marzec 88'

Warta Poznań - PGE GKS Bełchatów 1:1 (1:0)
1:0 - Dominik Chromiński 29'
1:1 - Dawid Dzięgielewski 56'

Olimpia Zambrów - Rozwój Katowice 3:2 (2:0)
1:0 - Rafał Włodarczyk 20'
2:0 - Sebastian Szerszeń 43'
2:1 - Tomasz Wróbel 50'
2:2 - Tomasz Wróbel (k.) 55'
3:2 - Fabian Piasecki 67'

Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 0:0

Polonia Bytom - Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:2)
0:1 - Łukasz Rylukowski (sam.) 30'
0:2 - Michał Szal (sam.) 41'
0:3 - Hubert Tomalski 60'

Kotwica Kołobrzeg - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
1:0 - Piotr Giel (k.) 49'

Polonia Warszawa - Legionovia Legionowo 2:2
0:1 - Przemysław Szabat (sam.) 15'
1:1 - Fabian Pawela 19'
1:2 - Krystian Wójcik 45'
2:2 - Przemysław Szabat 58'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!