Ligue 1: gol Kamila Glika, AS Monaco z efektownym triumfem i pozycją lidera!

Kapitalny występ AS Monaco i Kamila Glika! Ekipa Leonardo Jardima wygrała na wyjeździe z Lille OSC aż 4:1, a jedną bramek zdobył reprezentant Polski.

Szymon Mierzyński
AFP
Goście zaliczyli kapitalny początek i po nieco ponad kwadransie prowadzili już 2:0. Te gole zdobyli Djibril Sidibe i Adama Traore, zaś tuż po przerwie pięknym uderzeniem z powietrza wynik podwyższył Fabinho.

W tym momencie było już jasne, że Monaco sięgnie po pełną pulę. Wtedy kibiców zaczął zachwycać Kamil Glik, który najpierw uratował swój zespół skuteczną interwencją po strzale Younousse Sankhare, zaś w 71. minucie wykorzystał dośrodkowanie Joao Moutinho i pokonał Vincenta Enyeamę uderzeniem głową.

W końcówce drużyna z Lille uratowała jeszcze honor za sprawą ładnej bramki Juliana Palmieriego, lecz to nie zmąciło radości podopiecznych Leonardo Jardima, którzy i tak triumfowali bardzo efektownie, mają teraz 10 punktów i są liderem Ligue 1.

2. miejsce zajmuje Girondins Bordeaux, podium sensacyjnie zamyka EA Guingamp, dopiero 4. jest natomiast Paris Saint-Germain.

1:4 - Julien Palmieri 90'

FC Lorient - AS Nancy Lorraine 0:2 (0:1)

Pokaż całą tabelę

Wojciech Szczęsny vs Karol Linetty! A- Roma vs UC Sampdoria NA ŻYWO w najbliższą niedzielę o 14:55 w Eleven Sports. Oglądaj online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich, jak UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)