Piotr Zieliński zagrał w "11" i wykorzystał szansę. Pomocnik jednym z najlepszych w Napoli

Włoskie media komplementowały Piotra Zielińskiego po wygranym przez SSC Napoli 3:0 meczu z US Palermo. Nieco słabiej spisał się tym razem Arkadiusz Milik.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / EPA/MIKE PALAZZOTTO
Trener Maurizio Sarri po raz pierwszy desygnował Piotra Zielińskiego do gry w podstawowym składzie. Wcześniej 22-latek wchodził na boisko tylko z ławki rezerwowych dopiero w drugiej połowie.

Zieliński na Stadio Renzo Barbera w Palermo nie zawiódł oczekiwań szkoleniowca. Według serwisu "Calcio Napoli 24", był najlepszym spośród podopiecznych Sarriego - z notą "7,5" (skala 1-10) wyprzedził Jose Callejona ("7"). Z kolei portal "Tutto Napoli" ocenił, że Polak oraz Hiszpan zagrali równie dobrze i obu przyznał "7".

"Przeciwko Pescarze i Milanowi dawał dobre zmiany, czym zasłużył sobie na miejsce w jedenastce. Przed przerwą był bliski strzelenia gola, a w drugiej połowie miał udział przy dwóch bramkach dla Napoli" - pochwalono Zielińskiego, który w podstawowym składzie zajął miejsce Allana.

Zielińskiego chwalił również trener. - Potrzebowałem dobrego zawodnika między obroną a atakiem. Piotr to młody piłkarz, który już sporo potrafi i ma ogromne pole do rozwoju. Tym niemniej nie jest powiedziane, że w kolejnym spotkaniu podejmę takie same decyzje personalne - stwierdził.

Arkadiusz Milik również nie rozegrał słabych zawodów i od obu redakcji otrzymał notę "6,5". Wskazano, że wyróżniał się aktywnością, pokazywał się do gry i zgodnie z zaleceniami trenera starał się pomagać w rozgrywaniu akcji, dobrze rozumiejąc się z partnerami.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)