Podstawowy bramkarz Zagłębia kontuzjowany. Jest wstępna diagnoza

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W spotkaniu 8. kolejki I ligi piłki nożnej Zagłębie Sosnowiec pokonało 4:0 MKS Kluczbork. Podczas jednej z interwencji Jakub Szumski doznał urazu.

W bieżących I-ligowych rozgrywkach podstawowym bramkarzem Zagłębia Sosnowiec jest Jakub Szumski. Dołączył on do zespołu przed tym sezonem, a o miejsce między słupkami przyszło mu rywalizować z Wojciechem Fabisiakiem.

Dość szybko wygrał tę rywalizację, bo już w 1. kolejce znalazł się w wyjściowym składzie. Jednak wtedy Fabisiak musiał pauzować, gdyż w ostatnim meczu poprzedniego sezonu otrzymał czerwoną kartkę. Po zakończeniu przymusowej pauzy Fabisiak już nie zdołał wskoczyć do bramki Zagłębia.

W ramach 8. kolejki sosnowiczanie podejmowali MKS Kluczbork. W 33. minucie, przy stanie 0:0, podczas interwencji Jakub Szumski zderzył się z Żarko Udoviciciem. Konieczna była pomoc klubowych masażystów, ale bramkarz wznowił grę.

Mimo to w przerwie nastąpiła zmiana na tej pozycji w Zagłębiu. Jakub Szumski musiał opuścić boisko z powodu urazu, a jego miejsce zajął Wojciech Fabisiak, który zaliczył dobry występ. Ostatecznie sosnowiczanie wygrali 4:0.

Podczas pomeczowej konferencji prasowej Jacek Magiera poinformował o stanie zdrowia Jakuba Szumskiego. - Wstępna diagnoza nie jest poważna. Przejdzie badania, które stwierdzą co z jego nogą - powiedział trener Zagłębia.

{"id":"","title":""}