Wigry - Pogoń: klęska lidera

Lider I ligi Wigry doznał drugiej porażki z rzędu. Pogromcą zespołu z Suwałk była Pogoń Siedlce, która zwyciężyła 4:1, przez moment prowadząc nawet 4:0.

Michał Piegza
piłkarze Pogoni Siedlce WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Siedlce

Po świetnym początku sezonu w Suwałkach wszystkim apetyty mocno zaostrzyły się. Ubiegłotygodniowa pierwsza w sezonie porażka w Tychach z GKS miała być tylko wypadkiem przy pracy. Tym bardziej, że decydującego gola Wigry straciły w doliczonym czasie.

W Suwałkach liczono na rehabilitację w potyczce z Pogonią Siedlce, która dopiero w ostatniej kolejce wygrała po raz drugi w sezonie. Jednak początek meczu dla wielu był niespodziewany. Po wyrównanym kwadransie prowadzenie objęli goście. Marcin Burkhardt podał do Konrada Wrzesińskiego, a ten z dystansu uderzył nie do obrony. Kibice gospodarze nie zdążyli jeszcze dojść do siebie po stracie gola, a ich ulubieńcy po raz drugi dali się zaskoczyć Pogoni. Po raz kolejny siedlczanie zdobyli kapitalną bramkę. Tym razem sprzed pola karnego doskonale przymierzył Daniel Gołębiewski.

Po objęciu dwubramkowego prowadzenia Pogoń cofnęła się i bez większych problemów dowiozła wygraną do przerwy. Wigry kontaktowego gola mogły zdobyć w 45. minucie, ale Rafał Misztal obronił uderzenie Damiana Kądziora.

Po zmianie stron wciąż atakowali gospodarze, ale w 55. minucie było już 0:3. Burkhardt dograł do Michała Bajdura, a ten z kilku metrów wbił piłkę do bramki. Po kolejnych czterech minutach zrobiło się 0:4! Po kontrze swojego drugiego gola w meczu zdobył Wrzesiński.

Kilkadziesiąt sekund później honor Wigier w części uratował Kamil Adamek, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Gospodarze atakowali do końca, ale poza uderzeniami Kamila Zapolnika nie potrafili zagrozić Misztalowi. Pogoń mogła dobić rywala w 84. minucie. Wówczas strzał Gołębiewskiego był niecelny.

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 1:4 (0:2)
0:1 - Konrad Wrzesiński 15'
0:2 - Daniel Gołębiewski 17'
0:3 - Michał Bajdur 55'
0:4 - Konrad Wrzesiński 59'
1:4 - Kamil Adamek 61'

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski (69' Kuku), Vaclav Cverna, Jakub Bartkowski - Damian Kądzior, Mateusz Radecki (39' Kamil Zapolnik), Rafał Augustyniak, Damian Gąska (58' Łukasz Wroński), Miłosz Kozak - Kamil Adamek.

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Tomasz Lewandowski (69' Cezary Demianiuk), Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Konrad Wrzesiński, Daniel Dybiec, Marcin Burkhardt (56' Rafał Makowski), Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur - Daniel Gołębiewski (87' Piotr Kurbiel).

Żółte kartki: Radecki, Kądzior, Augustyniak (Wigry) oraz Wrzesiński, Dybiec (Pogoń).