Primera Division: Valencia na dnie tabeli! Tytoń wciąż czeka na debiut

Katastrofalnie sezon rozpoczęła Valencia. Tym razem ekipa z Mestalla przegrała u siebie z Betisem, a decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry. Ponownie mecz z ławki rezerwowych obserwował Przemysław Tytoń.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / KAI FOERSTERLING

To miał być przełomowy sezon dla Valencii, ale już po 3. kolejkach popularne "Nietoperze" zamykają ligową stawkę. Po godzinie gry Betis prowadził 2:0 po bramkach dwóch weteranów - Rubena Castro oraz Joaquina, a na dodatek Andaluzyjczycy grali w przewadze po brutalnym faulu i czerwonej kartce dla Enzo Pereza.

Tymczasem w ciągu 3 minut Valencia zdołała doprowadzić do wyrównania, a bramki zdobyli Rodrigo i Ezequiel Garay (debiut). Decydujące słowo należało jednak do gości. W 92. minucie gola zdobył 35-letni Ruben Castro. Doświadczony napastnik ma już na koncie 83 bramki w rozgrywkach Primera Division, a po 3. kolejce został nowym liderem aktualnej tabeli strzelców z 4 golami w dorobku.

Zwycięstwo w doliczonym czasie gry (94 minuta) zapewniło sobie również Eibar, które pokonało na wyjeździe Granadę 2:1. Zwycięski zespół przez ponad godzinę grał w przewadze po tym jak przed polem karnym rywala nieprzepisowo powstrzymał bramkarz Asier Riesgo. Hiszpana zastąpił znany z mundialu z 2014 roku Guillermo Ochoa, ale tego występu nie zaliczy do udanych. Meksykanin popełnił karygodny błąd przy pierwszym golu.

Losu Valencii nie podzielił Athletic Bilbao. Baskowie po dwóch porażkach na początku sezonu pokonali na wyjeździe Deportivo La Coruna 1:0. Jedyną bramkę po kapitalnym strzale z ponad 30 metrów zdobył Raul Garcia. Cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział ponownie Przemysław Tytoń.