Kapitan Borussii ostrzega przed Legią. "Wracają po latach i są zmobilizowani"

Borussia Dortmund w nie najlepszych nastrojach udaje się do Warszawy na środowy mecz Ligi Mistrzów z Legią. W sobotę uległa beniaminkowi Bundesligi RB Lipsk 0:1, teraz szykuje się na trudny bój z polskim zespołem.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / EPA/Kay Nietfeld

Borussia Dortmund stoczyła zacięty bój z RB Lipsk, który po raz pierwszy w historii rozgrywał domowy mecz w Bundeslidze. Zawodnicy Ralpha Hasenhuettla grali z dużą determinacją i zaangażowaniem, aż w końcu w 89. minucie dopięli swego i strzelili zwycięskiego gola.

- Uważam, że nie zagraliśmy wcale tak słabo, że trzeba by bić na alarm i obawiać się o naszą dyspozycję w Warszawie. Nie ma powodów do zmartwień - uspokaja trener Thomas Tuchel, któremu wtóruje bramkarz Roman Burki: - Być może to kwestia braku koncentracji. Przeciwko 1.FSV Mainz też straciliśmy gola w samej końcówce, ale wtedy nikt nie robił z tego problemu, bo mimo to wygraliśmy.

Mniej cierpliwy jest dyrektor sportowy Borussii. - Popełniliśmy w Lipsku zdecydowanie zbyt wiele prostych błędów. Problemem było wykonanie celnego podania na odległość 15 metrów. Kilku zawodników nie spisało się najlepiej - analizuje Michael Zorc.

Gospodarze zneutralizowali zagrożenie ze strony formacji ofensywnej Borussii. Jedynie przy stanie 0:0 Andre Schuerrle wyszedł na czystą pozycję i przymierzył w poprzeczkę bramki Petera Gulacsiego. - Oddaliśmy osiem strzałów, w tym zaledwie jeden w światło bramki. To zdecydowanie za mało - komentuje Mario Goetze.

Dla zespołu z Lipska pojedynek z Borussią był jednym z najważniejszych w historii klubu. Również dla Legii Warszawa rywalizacja z dortmundczykami ma ogromne znaczenie. - Mecz przeciwko RB był dobrym sprawdzianem przed Legią. Rywale wracają do Ligi Mistrzów po 21 latach przerwy i są bardzo zmobilizowani. Będą harować na boisku tak jak RB Lipsk, a my musimy zagrać lepiej niż w sobotę - ostrzega przed zawodnikami Besnika Hasiego kapitan Marcel Schmelzer.