Liga Mistrzów: niesamowity Milik! Dublet Polaka w meczu z Dynamem!

Świetny występ zanotował w Kijowie Arkadiusz Milik. Polak zdobył dwa gole przeciwko Dynamu, a jego Napoli wygrało 2:1. W drugiej połowie na boisku pojawił się Piotr Zieliński.

Dominik Polesiński
PAP/EPA / ROMAN PILIPEY

Arkadiusz Milik pokazał klasę. Jego SSC Napoli mierzyło się na Stadionie Olimpijskim w Kijowie z miejscowym Dynamem. Goście rozpoczęli bojaźliwie, ale z każdą kolejną minutą łapali właściwy rytm. Pierwsi gola zdobyli jednak Ukraińcy. Po dośrodkowaniu Andrija Jarmolenki z prawego skrzydła, Wiktor Cygankov zgrał piłkę głową, a Denis Garmasz błyskawicznie odwrócił się w kierunku bramki i strzałem z woleja otworzył wynik.

Goście mieli jednak w swoich szeregach świetnie dysponowanego Milika. Polak najpierw wzorowo wykorzystał centrę Faouziego Ghoulama, a w doliczonym czasie był we właściwym miejscu i skierował piłkę do siatki po wybiciu jej z linii bramkowej przez Czaczeridiego. Dwa strzały głową i dwie bramki!

Napoli kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń, a kiedy Serhij Sydorczuk za symulowanie obejrzał drugą żółtą kartkę, jasne stało się, że o wyrównanie Dynama będzie bardzo ciężko.

W drugiej połowie na murawie pojawił się Piotr Zieliński, który zmienił Marka Hamsika. Polski pomocnik niczym specjalnym się jednak nie wyróżnił. W 82. minucie swój występ zakończył Milik. Polak zagrał na miarę oczekiwań i wzorowo spełnił rolę killera, jaką mu powierzono.

Dynamo Kijów - SSC Napoli 1:2 (1:2)
1:0 - Denis Garmasz 26'
1:1 - Arkadiusz Milik 36'
1:2 - Arkadiusz Milik 45+2'

Dynamo Kijów: Ołeksandr Szowkowski - Jewgen Makarenko, Domagoj Vida, Jewhen Chaczeridi, Vitorino Antunes, Serhij Rybałka (82' Nikita Korzun), Serhij Sydorczuk, Denis Garmasz, Andrij Jarmolenko, Wiktor Cygankov (73' Ołeh Husiew), Junior Moraes (87' Olexandr Gladkiy).

SSC Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam, Allan, Jorginho, Marek Hamsik (62' Piotr Zieliński), Jose Callejon, Dries Mertens (72' Lorenzo Insigne), Arkadiusz Milik (82' Manolo Gabbiadini).

Żółte kartki: Serhij Sydorczuk, Denis Garmasz (Dynamo) oraz Arkadiusz Milik (Napoli).

Czerwona kartka: Serhij Sydorczuk 68' (Dynamo) - za drugą żółtą.

Sędzia: William Collum (Szkocja).

W drugim spotkaniu tej grupy, Benfica Lizbona zremisowała z Besiktasem Stambuł 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie po tym jak skuteczną dobitką z bliskiej odległości popisał się Cervi. Goście uciekli spod topora po strzale z rzutu wolnego tuż przed końcowym gwizdkiem.

Benfica Lizbona - Besiktas Stambuł 1:1 (1:0) 1:0 - Franco Emanuel Cervi 12' 1:1 - Anderson Talisca 90+3'