Liga Mistrzów: udany debiut Macieja Rybusa, Lyon wygrał na inaugurację

Pierwszy raz w rozgrywkach Ligi Mistrzów wystąpił Maciej Rybus. Jego Olympique Lyon na inaugurację grupowych zmagań pokonał u siebie Dinamo Zagrze 3:0. Polak zagrał cały mecz.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO

Ostatnie tygodnie nie były udane dla Macieja Rybusa. Polak zaliczył słaby debiut w barwach Olympique Lyon, a na dodatek zawiódł w meczu z Kazachstanem. Jego występ przeciwko Dinamo Zagrzeb stał pod znakiem zapytania, ale trener postawił na naszego reprezentanta od pierwszego gwizdka. W ustawieniu 3-5-2 Rybus wystąpił na lewym skrzydle.

Francuzi byli faworytem starcia i od pierwszego gwizdka zdecydowanie dominowali na własnym stadionie. Napór przyniósł skutek już w 13. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej flanki z główki do siatki trafił Corentin Tolisso.

Po zmianie stron Chorwaci ruszyli nieco do przodu, co błyskawicznie wykorzystali gospodarze. Szybkie wypady zakończyły się dwoma bramkami. Gola zdobył Jordan Ferri, a asystę i trafienie zaliczył Maxwel Cornet. Lyon wyraźnie przeważał i zasłużenie pokonał Dinamo 3:0.

Rybus rozegrał cały mecz. Był jednym z najaktywniejszych piłkarzy na boisku. Często wykonywał stałe fragmenty gry, a w pierwszej połowie oddał groźny strzał z dystansu, po którym piłka przeleciała obok słupka.

W drugim meczu tej grupy Juventus bezbramkowo zremisował z Sevillą.

Olympique Lyon - Dinamo Zagrzeb 3:0 (1:0)
1:0 - Corentin Tolisso 13'
2:0 - Jordan Ferri 49'
3:0 - Maxwel Cornet 57'

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Mapou Yanga-Mbiwa, Nicolas N'Koulou, Jeremy Morel - Rafael, Jordan Ferri, Maxime Gonalons (32' Lucas Tousart), Sergi Darder, Maciej Rybus - Corentin Tolisso (78' Ghezzal) - Maxwel Cornet (76' Aldo Kalulu).

Dinamo Zagrzeb: Adrian Semper - Petar Stojanović, Filip Benković, Gordon Schildenfeld, Josip Pivarić - Paulo Machado (68' Mario Situm), Jonas (85' Gojak), Domagoj Pavicić - El Arbi Soudani, Ante Corić (53' Ivan Fiolić), Junior Fernandez.

Żółte kartki: Rafael (Olympique) oraz Jonas, Pivarić, Fernandes (Dinamo).

Sędzia: Martin Strombergsson (Szwecja).