Francuskie media pozytywnie o występie Kamila Glika w Lidze Mistrzów

Reprezentant Polski Kamil Glik zanotował kolejny - zdaniem francuskich dziennikarzy - dobry występ w barwach AS Monaco. Drużyna z Księstwa pokonała w środę na Wembley Tottenham Hotspur w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Krzysztof Sędzicki
East News / PHILIPPE HUGUEN/AFP

Polski obrońca znalazł się w wyjściowym zestawieniu wicemistrzów Francji. Pojawiały się opinie, że był jednym z najlepszych graczy na boisku po stronie drużyny prowadzonej przez Leonardo Jardima. Glik przegrał jednak pojedynek główkowy z Tobym Alderweireldem w 45. minucie, a Belg skierował piłkę do siatki zmniejszając straty Tottenhamu z 0:2 na 1:2.

Na to właśnie zwrócili uwagę dziennikarze "L'Équipe", którzy wystawili 28-letniemu obrońcy z Polski notę 7. Uzasadnili ją w następujący sposób:

W 45. minucie przegrał powietrzny pojedynek z Alderweireldem, który strzałem głową zredukował straty Tottenhamu do jednej bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy złe ustawienie [Glika] stworzyło szansę Allemu. Jednak poza tym wyróżniał się grą w powietrzu i wytrzymywał presję nakładaną przez Spurs.

Identycznie występ Glika ocenili redaktorzy "France Football", którzy również przyznali mu "siódemkę" w dziesięciostopniowej skali. Z tą jednak różnicą, że tu dwaj gracze otrzymali "ósemkę". To Bernardo Silva i Fabinho.

Czy Monaco wygra swoją grupę Ligi Mistrzów?