Liga Mistrzów: znakomite występy Biało-Czerwonych

Na inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów Legia Warszawa została rozbita przed własną publicznością przez Borussię Dortmund 6:0, ale powody do dumy dali nam Polacy na co dzień występujący w zagranicznych klubach. To była ich kolejka!

Maciej Kmita

Arkadiusz Milik (SSC Napoli)

W meczu 1. kolejki Napoli pokonało na wyjeździe Dynamo Kijów 2:1, a obie bramki dla wicemistrza Włoch zdobył właśnie Milik. Reprezentant Polski załatwił sprawę jeszcze przed przerwą, trafiając do siatki rywali w 36. minucie i w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

"Sprawia, że zapominacie o Higuainie" - napisała po meczu w Kijowie "La Gazzetta dello Sport". Po czterech występach w barwach Napoli Milik ma na koncie już cztery gole - tak udanego startu w Neapolu nie miał nawet Gonzalo Higuain. "DiaboMilik" - tak nazwał Polaka z kolei "Corriere dello Sport".

Z kolei UEFA nominowała Milika do tytułu Piłkarza 1. kolejki fazy grupowej. Polak będzie rywalizował o nagrodę m.in. z Lionelem Messim.

W 1. kolejce Milik przyćmił nawet samego Roberta Lewandowskiego, który do tej pory był naszą jedyną wizytówką w Lidze Mistrzów.

Kto strzeli więcej goli w Lidze Mistrzów 2016/2017?