Liga Europy: gol Łukasza Teodorczyka pomógł wygrać Anderlechtowi

Łukasz Teodorczyk zdobył gola w wygranym 3:1 przez RSC Anderlecht meczu z Gabala FK. Polak wyróżniał się aktywnością i miał również udział przy trzeciej bramce.

Łukasz Teodorczyk, piłkarz Anderlechtu i reprezentacji Polski Newspix / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk, piłkarz Anderlechtu i reprezentacji Polski

Łukasz Teodorczyk otworzył wynik meczu w 14. minucie. Potwierdził w ten sposób raz jeszcze wysoką formę i odpowiedział innym napastnikom reprezentacji Polski, którzy trafili do bramki w Lidze Mistrzów. Arkadiusz Milik zdobył dwa gole, a Robert Lewandowski jednego. Adam Nawałka dostał więc w ostatnich dniach dużo dobrych wiadomości.

Generalnie Teodorczyk wyróżniał się aktywnością w swoim zespole. Robił dużo zamieszania, decydował się na akcje indywidualne i prowokował rywali do fauli.

Bilans byłego napastnika Dynama Kijów w nowym klubie to 7 goli w 8 występach. W europejskich pucharach zdobył dwie "sztuki".

Anderlecht pozwolił sobie na stratę prowadzenia w 20. minucie po strzale Bagaliya Dabo, ale odpowiedział jeszcze przed przerwą. Szybki wypad Franka Acheamponga zakończył się płaskim dośrodkowaniem, które pechowo skierował do własnej siatki Rafael. Bramka do szatni podcięła skrzydła piłkarzom Gabala FK.

Po przerwie Belgowie kontrolowali wydarzenia i spędzali większość czasu na połowie przeciwnika. Gabala FK odpowiadał od czasu do czasu, ale praktycznie nie oddawał strzałów. W końcu Diego Capel trafił na 3:1 i zamknął dramaturgię meczu. W rozegraniu tego ataku miał udział Łukasz Teodorczyk. Polak został zmieniony przez trenera w 80. minucie.

RSC Anderlecht - Gabala FK 3:1 (2:1)
1:0 - Łukasz Teodorczyk 14'
1:1 - Bagaliy Dabo 20'
2:1 - Rafael (sam.) 41'
3:1 - Diego Capel 77'

Anderlecht: Davy Roef - Uros Spajić, Serigne Mbodji, Bram Nuytinck, Frank Acheampong - Alexandru Chipciu (73' Diego Capel), Leander Dendoncker, Youri Tielemans (18' Stefaphane Badji), Sofiane Hanni - Nicolae Stanciu - Łukasz Teodorczyk (80' Hamdi Harbaoui)

Gabala: Dmytro Bezotosniy - Rafael, Witalij Wernydub (59' Petar Franjić), Vojislav Stanković - Magomed Mirzabekov, Ruslan Gurbanov (46' Asif Mammadov), Rashad Sagygow, Sergei Zenjov (90' Rashad Eyubov), Ricardinho - Filip Ozdobić, Bagaliy Dabo.

Żółte kartki: Spajić (Anderlecht) oraz Ricardinho, Mammadov (Gabala).