Liga Europy: Inter Mediolan przegrał z mistrzem Izraela, niezwykła asysta Jędrzejczyka

Inter Mediolan przegrał na własnym stadionie 0:2 z Hapoelem Beer Szewa w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Na wyjeździe wygrali piłkarze Ajaksu Amsterdam oraz FK Krasnodar. Niezwykłą asystę zanotował Artur Jędrzejczyk.

Lucio Maranhao (po prawej) i Andrea Ranocchia (po lewej) PAP/EPA / PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO / Lucio Maranhao (po prawej) i Andrea Ranocchia (po lewej)

Inter Mediolan stracił oba gole w drugiej połowie po uderzeniach Miguela Vitora i Maora Buzaglo. Tuż przed ustaleniem wyniku na 2:0 wbiegł na boisko z ławki rezerwowych Maor Melikson, były pomocnik Wisły Kraków. Drużyna z Mediolanu jest w niskiej formie. Na krajowym podwórku wymęczyła dotychczas tylko jedno zwycięstwo. Warto przypomnieć, że Hapoel Beer Szewa przygotowywał się do sezonu w Wielkopolsce i sparował z przedstawicielami Lotto Ekstraklasy.

Wyjazd do Salzburga był pierwszym, poważnym testem dla FK Krasnodar w europejskich pucharach. W eliminacjach Artur Jędrzejczyk i spółka pokonali mało wymagających rywali. Polak wyszedł w podstawowym składzie i zanotował niezwykłą asystę przy jedynym golu. Po jego wrzucie z autu piłka ominęła prawie całe towarzystwo w polu karnym Red Bull Salzburg aż trafiła do Joaozinho. Porażka 0:1 jest dla Austriaków kolejnym rozczarowaniem po spalonej próbie awansu do Ligi Mistrzów.

Hitem sesji wieczornej miał być mecz Panathinaikosu Ateny z Ajaksem Amsterdam. Grecy wyszli na prowadzenie w 5. minucie, co zapowiadało duże emocje. Formę strzelecką potwierdził Marcus Berg, który ukarał Andre Onanę za błąd na przedpolu. Później poziom piłkarski był niski, a zamiast składnych akcji, mnożyły się faule i królował chaos. Sędzia pokazał dwie czerwone kartki gospodarzom i jedną gościom. Piłkarską wojenkę wygrał wicemistrz Holandii. Ajax Amsterdam wyrównał w 34. minucie dzięki akcji Bertranda Traore, kreowanego na następcę Arkadiusza Milika, a gola na 2:1 zdobył Jairo Riedewald w 67. minucie.

Southampton wygrał na swoim stadionie 3:0 ze Spartą Praga i była to najwyższa wiktoria w 1. kolejce obok odniesionej przez US Sassuolo z Athletikiem Bilbao. Dwie bramki wbił Czechom Charlie Austin.

Półfinalista poprzedniej edycji Villarreal CF stracił szybko gola w meczu z FC Zurych i zapachniało jeszcze jedną wpadką klubu z Hiszpanii. Żółta Łódź Podwodna zdążyła jednak odrobić stratę z nawiązką jeszcze przed przerwą.