Siarka - Odra: sprawiedliwy remis w czerwonym meczu

Siarka Tarnobrzeg zremisowała na własnym boisku z Odrą Opole 1:1. Do przerwy prowadzili goście, ale chwilę po zmianie stron Siarka doprowadziła do wyrównania i mecz znacznie się ożywił.

Kamil Górniak

Przez większą część pierwszej połowy spotkanie w Tarnobrzegu było bardzo niemrawe. Gra toczyła się głównie w środku pola, panował chaos i brakowało klarownych okazji bramkowych. Wśród gospodarzy wyróżniał się Hubert Tomalski, z kolei w Odrze szarpał mocno Mateusz Gancarczyk. Nieco lepiej prezentowali się jednak zawodnicy z Podkarpacia, którzy częściej pojawiali się pod polem karnym beniaminka.

W 35. minucie to jednak ekipa z Opola objęła prowadzenie. Mateusz Gancarczyk wykorzystał sytuacje sam na sam z Karolem Dybowskim. Gospodarze po stracie gola zaatakowali, ale brakowało im precyzji i chłodnej głowy w polu karnym rywali. Chwilę po wznowieniu gry gospodarze doprowadzili do wyrównania po główce Michała Żebrakowskiego.

Odra od 64. minuty musiała zmienić taktykę, bowiem grała w osłabieniu. Skupiła się na defensywie i kontrach, a z kolei Siarkowcy mogli spokojnie rozgrywać swoje akcje w ofensywie i szukać drugiego gola. Goście grali mądrze w końcówce, kiedy siły się wyrównały mogli pokusić się o bramkę, ale po strzale Mateusza Perońskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

Już w 7. minucie doliczonego czasu gry sędzia odgwizdał kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy. Wydawało się, że przewinienie nastąpiło przed polem karnym. Arbiter nie pokazał także w tej sytuacji żadnej kartki. Jedenastki nie wykorzystał jednak Marcin Stefanik i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Siarka Tarnobrzeg - Odra Opole 1:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Gancarczyk 35’
1:1 - Michał Żebrakowski 51’

W 97 minucie Marcin Stefanik nie wykorzystał rzutu karnego (Tobiasz Weinzettel obronił).

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Michał Dawidowicz, Marcin Stromecki (76’ Grzegorz Płatek), Marcin Stefanik, Daniel Koczon, Mateusz Czyżycki (84’ Kamil Lewandowski), Hubert Tomalski, Michał Żebrakowski (53’ Jakub Głaz).

Odra Opole: Tobiasz Weinzettel - Robert Trznadel (70’ Marek Gancarczyk), Szymon Przystalski, Aleksander Kowalski, Łukasz Winiarczyk, Tomasz Wepa, Mateusz Peroński, Waldemar Gancarczyk, Rafał Brusiło, Mateusz Gancarczyk (57’ Mateusz Marzec), Łukasz Staroń (57’ Przemysław Brychlik (87’ Marcin Niemczyk)).

Żółte kartki: Michał Dawidowicz, Mateusz Czyżycki (Siarka) oraz Mateusz Ganczarczyk, Łukasz Staroń, Marek Gancarczyk (Odra).

Czerwone kartki: Radosław Sylwestrzak (Siarka - za brutalny faul) oraz Waldemar Gancarczyk (Odra - za uderzenie rywala).

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!