Premier League: Jose Mourinho w dużych opałach. Trzecia porażka z rzędu!

Trzeciej z rzędu porażki doznał Manchester United. Jose Mourinho musiał przełknąć gorzką pigułkę na Vicarage Road, gdzie Watford wygrał 3:1.

Bartosz Zimkowski
Na zdjęciu radość piłkarzy Watfordu Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu radość piłkarzy Watfordu

Dwie porażki z rzędu to o dwie za dużo dla Manchesteru United. Najpierw w derbach Manchesteru lepsi byli The Citizens, a kilka dni temu Czerwone Diabły przegrały w Lidze Europy z Feyenoordem Rotterdam.

W niedzielę wczesnym popołudniem za rywala mieli Watford. Jednak po pierwszej połowie fani United mogli przecierać oczy ze zdumienia. Lepszym zespołem byli gospodarze, tworzyli groźniejsze sytuacje i strzelili bramkę. Szkoda jednak, że po błędzie sędziego, ponieważ Anthony Martial był faulowany w bocznym sektorze boiska.

Michael Oliver puścił grę, a Daryl Janmaat dograł do niepilnowanego na jedenastym metrze Etienne'a Capoue. Francuz umieścił piłkę w siatce zdobywając swoją czwartą bramkę w sezonie.

Martial po tym zdarzeniu nie wrócił już na murawę. Kilka minut wcześniej zderzył się głową z Darylem Janmaatem i najwyraźniej nadal miał zawroty.

Wyśmienitą okazję w pierwszej połowie miał jeszcze Odion Ighalo. David de Gea nie porozumiał się z Chrisem Smallingiem, w efekcie czego wypuścił piłkę z rąk po zderzeniu z własnym obrońcą. Ighalo miał mnóstwo czasu na umieszczenie jej w niemal pustej bramce, ale uderzył obok słupka.

Goście grali wolno, bez pomysłu i dopiero po strzale Paula Pogby z 20 metrów futbolówka trafiła w poprzeczkę. Właściwie to było wszystko, co można było powiedzieć o MU z pierwszej połowy.

17 minut po zmianie stron, gdy nic nie wskazywało na to, Manchester United strzelił gola wyrównującego. Ibrahimović dośrodkował futbolówkę w pole karne, gdzie Behrami tak ją odbił, że trafiła na trzeci metr do Rashforda. Jego strzał trafił do siatki przeciwnika.

Czerwone Diabły miały remis, ale nadal grały słabo. Walter Mazzarri w 82. minucie wpuścił na murawę Juan Camilo Zunigę i pewnie nie spodziewał się, że 60 sekund później Kolumbijczyk strzałem z 10 metrów zapewni mu zwycięstwo.

Jednak kropkę nad "i" w piątej doliczonej minucie postawił Troy Deeney, który wykorzystał rzut karny. Faulowany był Zuniga.

Watford wygrał 3:1, a Manchester United doznał trzeciej z rzędu porażki w tym sezonie.

Watford FC - Manchester United 3:1 (1:0)
1:0 - Etienne Capoue 34'
1:1 - Marcus Rashford 62'
2:1 - Zuniga 83'
3:1 - Deeney (k.) 90+5'

Watford: Gomes - Janmaat (51' Amrabat), Cathcart, Preddl, Britos, Holebas - Behrami, Pereyra, Capoue (82' Zuniga) - Deeney, Ighalo (90' Success).

Man Utd: De Gea - Valencia (61' Mata), Smalling, Bailly, Shaw (86' Depay) - Fellaini, Pogba - Martial (38' Young), Rooney, Rashford - Ibrahimović.

Żółte kartki: Britos, Holebas, Deeney (Watford) oraz Pogba, Fellaini, Depay, Rooney (Man Utd).