Pogoń - Chrobry: trwa piękny sen

Pogoń Siedlce wygrała trzeci mecz z rzędu. Podopieczni trenera Dariusza Banasika w dziewiątej kolejce I ligi bez problemu pokonali Chrobrego Głogów 2:0.

Jakub Artych
piłkarze Pogoni Siedlce WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Siedlce

Siedlczanie w I lidze nigdy nie mieli takiej serii. Po bardzo przeciętnym początku sezonu, teraz podopieczni Dariusza Banasika złapali wiatr w żagle. W niedzielne popołudnie biało-niebiescy nie dali żadnych szans Chrobremu Głogów, dla którego była to czwarta porażka w rozgrywkach. Dla Pogoni natomiast jest to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Początek meczu nie zwiastował jeszcze przewagi Pogoni. Oba zespoły grały bardzo ciekawy i ofensywny futbol. W 25. minucie aktywny Konrad Wrzesiński ograł na skrzydle Karola Hodowanego, następnie dośrodkował do Grzegorza Tomasiewicza, który uderzył tuż obok bramki. Cztery minuty później strzał sprzed pola karnego Marcina Burkhardta z problemami obronił golkiper Chrobrego.

Pierwszy cios biało-niebiescy zadali przed końcem pierwszej połowy. Daniel Gołębiewski precyzyjnie dograł z prawego skrzydła do Michała Bajdura, a ten bez problemu pokonał Sławomira Janickiego.

Drugą część gry gospodarze rozpoczęli z wysokiego C. W 48. minucie szybką kontrę przeprowadzili siedlczanie, w której Tomasiewicz przytomnie podał w polu karnym do Burkhardta, a ten wpakował piłkę do siatki z 5 metrów.

Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota nie złożyli broni i próbowali odwrócić losy spotkania. Znakomitej okazji ne wykorzystali Michał Ilków-Gołąb czy Dominik Kościelniak, którzy w sytuacji sam na sam nie potrafili pokonać Rafała Misztala. W 67. minucie kapitalną okazję do strzelenia gola miał również Mateusz Machaj, jednak ponownie górą okazał się golkiper Pogoni Siedlce.

Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 2:0 (1:0)
1:0 - Bajdur 43'
2:0 - Burkhardt 48'

Pogoń: Rafał Misztal - Tomasz Lewandowski (73' Cezary Demianiuk), Arkadiusz Jędrych Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Konrad Wrzesiński, Rafał Makowski, Marcin Burkhardt (76' Marcin Paczkowski), Michał Bajdur, Grzegorz Tomasiewicz - Daniel Gołębiewski (85' Piotr Krawczyk).

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Bartosz Kwiecień Karol Hodowany (30' Kamil Szubertowski) - Karol Danielak (56' Dominik Kościelniak), Marcel Gąsior, Mateusz Machaj, Maciej Kona (76' Bartosz Machaj), Łukasz Szczepaniak - Paweł Wojciechowski.

Żółte kartki: Żytko, Tomasiewicz, Bajdur, Krawczyk (Pogoń) oraz Michalski, Szubertowski, Kwiecień, Ilków-Gołąb, Gąsior, Janicki, B.Machaj (Chrobry)

Czerwona kartka: Seweryn Michalski /86 za drugą żółtą/

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)