MKS Kluczbork - Olimpia Grudziądz: premierowy triumf gospodarzy

W niedzielnym spotkaniu 9. kolejki I ligi MKS Kluczbork wygrał z Olimpią Grudziądz 3:2. Dla kluczborczan było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Łukasz Witczyk

Obie drużyny sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. MKS Kluczbork zajmował szesnastą pozycję, a grudziądzanie sklasyfikowani byli na piętnastej lokacie. W dodatku gospodarze w ośmiu dotychczasowych pojedynkach nie odnieśli zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu w Zabrzu MKS pokazał się z dobrej strony, ale i tak nie zdobył choćby punktu.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzenie objęli po strzale z rzutu karnego Marcina Kaczmarka w 10. minucie. Chwilę wcześniej sędzia podyktował jedenastkę za zagranie w polu karnym ręką Adama Setli. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, a wyrównali w 32. minucie. Wówczas rzut karny na bramkę zamienił Rafał Niziołek.

Po kilku minutach MKS już prowadził. Najlepiej w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Bartosz Brodziński. Najpierw jego strzał obronił Jakub Wrąbel, ale przy dobitce obrońcy kluczborskiego klubu bramkarz gości nie miał już żadnych szans. Kluczborczanie na przerwę schodzili przy prowadzeniu 2:1.

Ogromne emocje dostarczyła końcówka meczu w Kluczborku. W 88. minucie do wyrównania doprowadził Marcin Kaczmarek, który wykorzystał świetnie podanie Damiana Michalika. Kluczborczanie chcieli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść i postawili wszystko na jedną kartę.

W doliczonym czasie gry MKS miał drugi w tym meczu rzut karny. Niziołka sfaulował Wrąbel, a do piłki podszedł Kamil Nitkiewicz, lecz nie wykorzystał jedenastki. Kiedy wydawało się, że MKS będzie musiał zadowolić się remisem, to w piątej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę wygranej zdobył Michał Szewczyk.

MKS Kluczbork - Olimpia Grudziądz 3:2 (2:1)
0:1 - Marcin Kaczmarek (k.) 10'
1:1 - Rafał Niziołek (k.) 32'
2:1 - Bartosz Brodziński 40'
2:2 - Marcin Kaczmarek 88'
3:2 - Michał Szewczyk 90+5'

MKS Kluczbork: Pogorzelec - Orłowicz, Ganowicz, Brodziński, Nitkiewicz, Niziołek, Tunkiewicz, Olszewski, Swędrowski (46' Deja), Kubiak (80' Kowalczyk), Setla (65' Szewczyk).

Olimpia Grudziądz: Wrąbel - Ciechanowski, Klemenz, Malec, Jasiński, Kłus (46' Kurowski), Angielski, Kaczmarek, Smoliński, Warchoł (55' Michalik) - Skórecki (64' Łukowski).

Żółte kartki: Setla, Orłowicz, Nitkiewicz - Jasiński, Kłus, Klemenz.