II liga: Radomiak Radom zrehabilitował się i jest na podium

Trener Radomiaka Radom Werner Liczka może trochę odetchnąć. Jego drużyna wygrała 1:0 z Polonią Bytom i przesunęła się na miejsce premiowane awansem.

Radomiak Radom Newspix / Piotr Kucza / Radomiak Radom

Radomianie pokonali Polonistów tydzień po marnym występie w hicie 8. kolejki. Pretendent do awansu przegrał 0:3 z Rakowem Częstochowa, będąc gorszym w każdym elemencie. Kibice Radomiaka Radom wezwali do odejścia z klubu trenera Wernera Liczkę, a gorzkich słów wysłuchali również jego podopieczni.

Radomiak potrzebował punktów, by uspokoić atmosferę wokół zespołu. Próbował atakować od początku, a niebezpieczne strzały oddali Leandro i Kamil Kościelny. Dużo zamieszania robił ponadto Matthieu Bemba. W 30. minucie nieznacznie chybił, a tuż przed przerwą piłkę zmierzającą do bramki po jego uderzeniu zatrzymał Matko Perdijić.

Poloniści odpowiedzieli strzałem w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Za zmarnowaną szansę zostali ukarani przez zmiennika Kamila Cupriaka. 21-latek zdobył jedynego gola w meczu i swojego pierwszego w sezonie ligowym w 62. minucie, czyli niespełna pół godziny po tym, jak zastąpił kontuzjowanego Leandro.

Radomiak przesunął się na 3. miejsce premiowane awansem. Jego strata do najlepszych w tabeli Rakowa Częstochowa i Odry Opole jest pokaźna, a przewaga nad grupą pościgową niewielka.