Olimpia Grudziądz znów w strefie spadkowej. "Przez 70 minut nie pokazaliśmy determinacji i walki"

W spotkaniu 9. kolejki I ligi Olimpia Grudziądz przegrała na wyjeździe z MKS-em Kluczbork 2:3. Po tej porażce grudziądzanie ponownie znaleźli się w strefie spadkowej.

Łukasz Witczyk
piłkarze Olimpii Grudziądz WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Grudziądz

MKS Kluczbork i Olimpia Grudziądz przed meczem sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. Olimpia Grudziądz z dorobkiem 8 punktów zajmowała piętnastą lokatę, a mający na swoim koncie 5 "oczek" MKS Kluczbork był szesnasty. Po wygranej kluczborczan obie ekipy zamieniły się pozycjami. Tym samym Olimpia Grudziądz po kilku tygodniach powróciła do strefy spadkowej.

Grudziądzki zespół w ostatnich meczach zawodzi. Podobnie było w Kluczborku. - Mój zespół przez 70 minut nie pokazał determinacji i walki oraz nie poświęcił wszystkiego, żeby wywalczyć tutaj trzy punkty. Dokładnie te elementy pokazał zespół z Kluczborka - stwierdził trener Olimpii, Jacek Paszulewicz, cytowany przez oficjalną stronę MKS-u.

Goście byli blisko zdobycia punktu, w 88. minucie do wyrównania doprowadził Marcin Kaczmarek. Jednak w doliczonym czasie gry Rafała Niziołka w polu karnym sfaulował Jakub Wrąbel. Jedenastki nie wykorzystał Kamil Nitkiewicz, ale skuteczną dobitkę zanotował Michał Szewczyk.

- I liga bardzo brutalnie weryfikuje zawodników i pokazuje, że nie wystarczą tylko umiejętności czysto piłkarskie. Zostaliśmy brutalnie zweryfikowani. Fragment drugiej połowy, w którym zdominowaliśmy mecz, tak naprawdę nic nie znaczył - ocenił Paszulewicz.

Po niedzielnym spotkaniu obie drużyny zrównały się punktowym dorobkiem. - Liczą się punkty, piłka jest brutalna i obnaża słabości. Mój zespół pokazał tych słabości zbyt wiele i niestety kilku zawodników nie podjęło walki, a determinacja i konsekwencja były kluczem do sukcesu - zakończył Paszulewicz.