El. MŚ 2018: piłkarz Śląska Wrocław otrzymał powołanie

Ostoja Stjepanović, pomocnik Śląska Wrocław, otrzymał powołanie do reprezentacji Macedonii na mecze eliminacyjne mistrzostw świata 2018.

Artur Długosz

Ostoja Stjepanović jest podstawowym piłkarzem Śląska Wrocław, do którego trafił latem. W tym sezonie Lotto Ekstraklasy zagrał w ośmiu meczach i jednym w Pucharze Polski. Strzelił jednego gola.

Stjepanović zagrał w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata 2018, w którym w grupie G Macedonia przegrała 1:2 z Albanią. Co ciekawe, ten mecz przerwano w 75. minucie ze względu na obfite opady deszczu przy wyniku 1:1 i dokończono następnego dnia. Pomocnik WKS-u rozegrał 61 minut.

Przed Macedonią teraz dwa kolejne spotkania w eliminacjach. 6 października zespół Stjepanovicia zmierzy się z Izraelem, a trzy dni później, z Włochami.

- Ostoja dostał powołanie, z czego się bardzo cieszę, ale nie w kontekście jego przygotowania, tylko jego celów indywidualnych - mówił Mariusz Rumak, trener Śląska w nawiązaniu do tego, że Stjepanović w czasie meczów reprezentacji nie będzie mógł trenować z WKS-em.