Bundesliga: Schalke wciąż bez punktów, 1.FC Koeln triumfuje! RB Lipsk stracił zwycięstwo

Schalke 04 po czterech kolejkach Bundesligi nie ma na koncie ani jednego punktu - w środę uległo u siebie 1:3 1.FC Koeln. RB Lipsk aż do 84. minuty prowadził z Borussią Moenchengladbach, by ostatecznie wywalczyć remis.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/ROLF VENNENBERND
Beniaminek z Lipska w sobotę rozbił HSV aż 4:0 i do meczu z Gladbach przystąpił w roli faworyta. Borussia zazwyczaj zawodzi na wyjazdach i nie inaczej było tym razem - zespół Andre Schuberta miał ogromne problemy w ofensywie ze stwarzaniem dogodnych sytuacji. Tymczasem już w 6. minucie z nieporozumienia obrońców skorzystał Timo Werner i otworzył wynik spotkania.

RB kontrolował przebieg rywalizacji, nie dopuszczając przeciwnika do głosu. Groźniej było pod bramką Yanna Sommera, ale w końcówce przyjezdni wreszcie się przebudzili. Wyrównał po ładnej akcji w polu karnym Fabian Johnson, a przy odrobinie szczęścia Gladbach zdobyli zwycięską bramkę. Mimo to beniaminkowi należą się pochwały za solidną i dojrzałą grę przeciwko doświadczonemu rywalowi.

Schalke 04 zdołało strzelić pierwszego gola w sezonie ligowym, ale pozostaje bez punktów! Na trafienie Klaas-Jana Huntelaara błyskawicznie odpowiedział Yuya Osako, a ostatni kwadrans meczu należał już do świetnie dysponowanego zespołu z Kolonii. Najpierw Anthony Modeste uderzeniem z pierwszej piłki wykorzystał centrę Konstantina Rauscha, a po chwili Ralfa Faehrmanna pokonał Simon Zoller dzięki świetnej akcji dżokera Saliha Ozcana.

Kozły po czterech seriach gier mają na koncie aż 10 punktów i są sensacyjnymi wiceliderami. Drużyna Petera Stoegera, w której tym razem nie wystąpił Paweł Olkowski, zgłasza aspiracje do walki o podium.

Kolejne rozczarowanie przeżyli kibice Bayeru. Aptekarze bili głową w mur w konfrontacji z FC Augsburg i ani razu nie pokonali Marwina Hitza. Ma czego żałować Charles Aranguiz, który w 72. minucie oddał strzał obok bramki z rzutu karnego. W końcówce miejscowi przypuścili jeszcze jeden szturm, lecz także tym razem nie dopięli swego. Bohaterem spotkania okazał się Hitz.

Tabelę nadal zamyka Werder, który w debiucie trenera Alexandra Nouriego uległ 1.FSV Mainz. Gospodarze byli bliscy sukcesu po dobrej pierwszej połowie, ale końcówka należała do gości. Najpierw Yunus Malli, a następnie strzałem głową filigranowy Pablo de Blasis pokonali Jaroslava Drobnego i zasmucili kibiców na Weserstadion.

Schalke 04 Gelsenkirchen - 1.FC Koeln 1:3 (1:1)
1:0 - Huntelaar 33'
1:1 - Osako 36'
1:2 - Modeste 77'
1:3 - Zoller 84'

RB Lipsk - Borussia M'gladbach 1:1 (1:0)
1:0 - Werner 6'
1:1 - Johnson 84'

Bayer Leverkusen - FC Augsburg 0:0

Werder Brema - 1.FSV Mainz 1:2 (1:0) 1:0 - Hajrović 12' 1:1 - Malli 87' 1:2 - de Blasis 90+2'