Serie A: Arkadiusz Milik powstrzymany w Genui. SSC Napoli nie jest już liderem

Nie ma gola Arkadiusza Milika, nie ma zwycięstwa SSC Napoli. Polski napastnik rozegrał 82 minuty w spotkaniu 5. kolejki Serie A z Genoa CFC i tym razem gola nie zdobył. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Konrad Kostorz
PAP/EPA

Arkadiusz Milik w sobotę usiadł na ławce rezerwowych i dopiero po wejściu na boisko w drugiej połowie dubletem zapewnił Napoli zwycięstwo nad Bologną (3:1). Tym razem trener Maurizio Sarri nie chciał długo czekać na gole, dlatego desygnował snajpera do gry od pierwszego gwizdka.

Milik w Genui miał jednak bardzo trudne zadanie. Gospodarze na własnym terenie są groźni dla każdego i pokazali to w konfrontacji z dotychczasowym liderem. Polakowi do klarownych sytuacji trudno było dojść - jedynie w 36. minucie główkował groźnie z 10 metrów, ale trafił w stojącego przed linią bramkową rywala. Wcześniej poprzeczki obu bramek ostemplowali Marek Hamsik i Leonardo Pavoletti.

Napoli utrzymywało znaczną przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie mogło rozwinąć skrzydeł. Genoa potrafiła odgryzać się faworytowi, a Pepe Reina nieraz był w opałach, sporo napracować musieli się również obrońcy.

W ataku niewiele potrafił zdziałać Milik. Po przerwie jego jedyny celny strzał bez większych problemów obronił bramkarz, z kolei podjęta przez Polaka próba wymuszenia rzutu karnego nie powiodła się. Poza tym, partnerzy tym razem nie dostarczali napastnikowi tak dokładnych podań przed bramkę jak we wcześniejszych spotkaniach.

Azzurri nie potrafili się przełamać, a na ratunek trener posłał do boju Piotra Zielińskiego i ten już w pierwszej akcji stworzył okazję Lorenzo Insigne. Włocha zdołał jednak powstrzymać Mattia Perin. To był jedyny błysk polskiego pomocnika, który nie wystarczył do wygranej. W końcówce najlepszą szansę mieli miejscowi, ale na posterunku po strzale Giovanniego Simeone był Reina.

Napoli straciło pozycję lidera na rzecz Juventusu Turyn. W Genui zaprezentowało niezłą formę, lecz remis można uznać za wynik sprawiedliwy. Kolejnym rywalem SSC już w sobotę 24 września będzie Chievo Werona.

Genoa CFC - SSC Napoli 0:0

Genoa: Perin - Izzo, Burdisso, Orban - Lazović (78' Munoz), Rincon, Ntcham, Laxalt - Rigoni - Pavoletti (31' Simeone), Ocampos (88' Edenilson).

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan (73' Zieliński), Jorginho, Hamsik - Callejon, Milik (82' Gabbiadini) Mertens (68' Insigne).

Żółte kartki: Orban, Rincon, Ntcham, Simeone (Genoa) oraz Hysaj (Napoli).