PLA: chwile grozy dla Manchesteru United. Grał Paweł Wszołek

Manchester United remisował 1:1 po pierwszej połowie z III-ligowcem Northampton United. Ostatecznie podopieczni Jose Mourinho zwyciężyli 3:1. W środowych meczach Pucharu Ligi Angielskiej zagrał Paweł Wszołek.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Laurence Griffiths

Po trzech porażkach z rzędu Jose Mourinho nie mógł sobie pozwolić na wpadkę z przeciętnym trzecioligowcem. Northampton Town miało sprawdzić Manchester United i po 17. minutach goście prowadzili 1:0. Błąd popełnił bramkarz, który złapał piłkę od własnego kolegi. Sędzia zarządził rzut wolny pośredni, ale uderzenie Wayne'a Rooneya zostało zablokowane. Futbolówka odbiła się i trafiła na linię pola karnego, gdzie Michael Carrick strzelił nie do obrony.

Tuż przed przerwą fani Czerwonych Diabłów przeżyli szok. Daley Blind sfaulował rywala we własnym polu karnym, a "jedenastkę" na gola zamienił Alexander Revell. 1:1 i to zwiastowało problemy Man Utd, który tego wieczoru atakował "na stojąco".

Zaraz po przerwie Jose Mourinho sięgnął po Ibrahimovicia i Rashforda. Ten drugi odmienił losy spotkania. Najpierw asystował przy golu Andera Herrery (trafienie z 20 metrów), a później sam trafił do siatki przeciwnika. Bramka była jednak nieco dziwna. Herrera po prostu wykopał piłkę na połowę rywala, a Rashford przebiegł 50 metrów, żeby przeszkodzić bramkarzowi. Poświęcenie opłaciło się, ponieważ golkiper popełnił błąd, a 18-latek trafił do pustej bramki.

Man Utd zwyciężył 3:1 dzięki przebłyskowi Marcusa Rashforda.

Pierwszy raz od pierwszej minuty w barwach Queens Park Rangers zagrał Paweł Wszołek. Jego drużyna rywalizowała z Sunderlandem i mimo iż prowadziła do 70. minuty, to ostatecznie dwa gole Patricka McNaira zapewniły awans Czerwonym Diabłom.

Wielkie problemy ze zwycięstwem miał West Ham United. Młoty w Premier League rozczarowują, a tym razem mierzyli się z IV-ligowcem. Jednak zwycięską bramkę zdobyli dopiero w szóstej doliczonej minucie. Uczynił to Dimitri Payet.