Robert Lewandowski pamięta. RL9min ma już rok

Pep Guardiola łapał się za głowę. A piłkarski świat niemal wstrzymał oddech. Robert Lewandowski rok temu (22 września) strzelił pięć goli w dziewięć minut.

Jacek Stańczyk
Getty Images / Lennart Preiss

Boisko było prawdziwe, ale futbol jakby wirtualny. To się przecież nie zdarza. Robert Lewandowski mecz z VfL Wolfsburg rozpoczął na ławce rezerwowych, faworytom z Monachium jednak nie szło, do przerwy przegrywali 0:1. Pep Guardiola nie miał już wyboru, musiał swojego najlepszego strzelca wpuścić na boisko. I się zaczęło.

51. minuta - Lewandowski dołożył nogę do piłki zagranej przez obrońcę Wolfsburga Dante. Wpadło.

52. minuta - Lewandowski dostał piłkę przed polem karnym. Huknął na bramkę. Wpadło.

55. minuta - Lewandowski dostał w polu karnym piłkę od Mario Goetze. Trafił w słupek, dobitka była już skuteczna. Wpadło.

57. minuta - Lewandowski dopadł do piłki zagranej z lewej strony przez Douglasa Costę. W pełnym biegu uderzył z powietrza. Wpadło

60. minuta - Lewandowski uderzył bezpośrednio z powietrza, nożycami z szesnastu metrów! Wpadło.

Tego dnia wszystko mu wpadało. Arjen Robben, który siedział na trybunach nie dowierzał. Guardiola właśnie dowiedział się, że choć grał w piłkę na najwyższym poziomie, że w Barcelonie pracował z geniuszami, że wygrał wszystko co miał wygrać, to jeszcze w futbolu wszystkiego nie widział.

22 września 2015 roku polski napastnik przeszedł do historii futbolu. Trafił do Księgi Rekordów Guinnessa za:

- najszybszy hat-trick w historii Bundesligi (3.22 min)
- najszybciej strzelone cztery gole (5.42 min)