Zinedine Zidane: Messi to Messi - Barcelona jest słabsza bez niego

Choć statystyki mówią, że pod nieobecność Leo Messiego Barcelona zwykła sobie radzić bardzo dobrze, trener Realu Madryt, Zinedine Zidane twierdzi, że największy rywal Królewskich dużo traci na absencji Argentyńczyka.

Maciej Kmita
PAP/EPA

Kontuzja mięśnia przywodziciela prawej nogi, której Lionel Messi doznał w środowym meczu 5. kolejki Primera Division z Atletico Madryt (1:1), jest na tyle poważna, że Argentyńczyka czeka trzytygodniowa przerwa w grze. To oznacza, że 29-latek nie wystąpi w meczach Primera Division ze Sportingiem Gijon i Celtą Vigo oraz spotkaniu Ligi Mistrzów z Borussią Moenchengladbach.

Statystyki mówią, że pod nieobecność Messiego Barcelona punktuje równie dobrze co z nim w składzie, ale Zinedine Zidane przekonuje, że brak Argentyńczyka to duże osłabienie drużyny Luisa Enrique.

- Bez niego Barcelona jest słabsza, zdecydowanie. Nie o wiele słabsza, ale Messi to Messi i wiadomo, ile wnosi do zespołu. Z nim i bez niego Barcelona gra całkiem inaczej - mówi Francuz.

W ośmiu występach w bieżącym sezonie Messi strzelił aż osiem goli i zaliczył pięć asyst, mając udział w bramce Barcelony co 51 rozegranych minut. W Realu takie statystyki zwykł mieć Cristiano Ronaldo, czyli arcyrywal Messiego.

Tymczasem Portugalczyk wystąpił do tej pory tylko w trzech meczach Realu. Na więcej nie pozwoliła mu kontuzja i choroba. Jego dorobek to na razie tylko dwie bramki - jedna co 123 rozegrane minuty.

- Nie chciałbym wiele o nim mówić, bo mogliśmy o nim rozmawiać dobre pół godziny, ale mogę tylko powiedzieć, że mając 31 lat, ciągle się rozwija. Chcę powiedzieć o jego motywacji. Nie wszyscy piłkarze są tak zmotywowani jak on. To jego wielka zaleta - podkreśla Zidane.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)