Zjednoczone Emiraty Arabskie: piękny gol i asysta Adriana Mierzejewskiego

Adrian Mierzejewski nie bez przyczyny jest kapitanem Al-Sharjah i występuje z "10" na plecach. W piątkowym meczu 2. kolejki Arabian Gulf League z Hattą Dubaj (4:0) Polak strzelił gola i zaliczył asystę.

Maciej Kmita
Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad PAP/EPA / Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad

Już w 4. minucie po podaniu Adriana Mierzejewskiego gola na 1:0 dla Al-Sharjah strzelił Jin-Hyung Song, a przy trafieniu Muhain Khalifa na 2:0 Polak zaliczył tzw. asystę drugiego stopnia. Z kolei w trzeciej minucie doliczonego czasu gry II połowy Mierzejewski ustalił wynik spotkania na 4:0, pokonując bramkarza rywali pięknym strzałem z 20 metrów. Nim uderzona przez Polaka piłka wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od poprzeczki.

To pierwsze ligowe zwycięstwo drużyny byłego reprezentanta Polski w sezonie. Indywidualny dorobek Mierzejewskiego to natomiast trzy gole i dwie asysty w czterech występach.

30-latek jest zawodnikiem klubu z ZEA od 9 sierpnia, a do Al-Sharjah trafił na zasadzie wolnego transferu po tym, jak rozwiązał swój kontrakt z saudyjskim Al-Nasrr Rijad.

Mierzejewski to były reprezentant Polski. W koszulce z białym orłem na piersi rozegrał 41 spotkań, ale ostatni występ w narodowych barwach zaliczył w listopadzie 2013 roku w debiucie Adam Nawałki przeciwko Słowacji. Potem selekcjoner nie powołał go już ani razu.

Al-Sharjah SCC - Hatta Dubaj 4:0 (2:0)