II liga: cztery bramki, 16 kartek. Polonia Warszawa zremisowała z Siarką Tarnobrzeg

Emocjonujący przebieg miało spotkanie II ligi między Polonią Warszawa a Siarką Tarnobrzeg. Mecz zakończył się remisem 2:2. W spotkaniu oglądaliśmy mnóstwo walki - arbiter pokazał łącznie aż 16 kartek.

Kamil Czarzasty

Już przed pierwszym gwizdkiem zaskoczył Igor Gołaszewski, szkoleniowiec gospodarzy. W składzie Polonii zabrakło  podstawowych graczy zespołu w tym sezonie: prawego obrońcy Marcina Bochenka, kapitana Piotra Kosiorowskiego i przede wszystkim: Mariusza Marczaka - etatowego asystenta Polonii.

Gospodarze w pierwszych minutach radzili sobie całkiem przyzwoicie. Wprawdzie, za sprawą braku Marczaka, poloniści nie stwarzali zagrożenia po stałych fragmentach, całkiem nieźle jednak sobie radzili w ataku pozycyjnym. Długimi fragmentami zamykali zespół gości pod polem karnym, jednakże nie przekładało się to na groźne strzały. Dwukrotnie zawodnicy Polonii znaleźli się w polu karnym, jednak skutecznie powstrzymywali ich obrońcy. Największe ożywienie na trybunach wzbudzały faule, a tych w pierwszej odsłonie było sporo - arbiter pokazał do przerwy aż siedem żółtych kartek.

Ale to goście strzelili pierwszą bramkę. W 28. minucie arbiter przyznał rzut karny zespołowi Siarki za dość problematyczny faul w polu karnym. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Patryk Szewc. Nie załamało to polonistów, którzy w następnych minutach próbowali wyrównać. Ich próby przyniosły efekt w 41. minucie - piłkę do bramki wpakował Donatas Nakrosius. Pomocnik Polonii zdobył gola po silnym strzale zza pola karnego.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli poloniści. W 47. minucie Wojdyga świetnie zacentrował do niepilnowanego w polu karnym Tomaszewskiego. Zawodnik gospodarzy uderzył głową zbyt słabo, aby pokonać golkipera gości.

Kiedy wydawało się, że objęcie przez Polonię prowadzenia jest kwestią minut, znów niespodziewanie gola zdobyli tarnobrzeżanie. Płaskie dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Żebrakowski, który z bliska wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Puska.

Siedem minut później znów był remis. Szybki atak Polonii skutecznie wykończył Fabian Pawela.

W kolejnych minutach poloniści przejęli inicjatywę, dążyli do strzelenia trzeciej bramki. W 63. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Mariusz Marczak zagrał świetną prostopadłą piłkę do Marcina Kluski. Pomocnik Polonii stanął sam przed bramkarzem, ale w dogodnej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką.

W kolejnych minutach tempo spotkania osłabło, gra znów się zaostrzyła. Arbiter wielokrotnie sięgał do kartonika, w całym meczu ukarał kartkami aż czternastu graczy. Goście nie kończyli meczu w komplecie: tuż przed końcem spotkania za drugą żółtą kartkę z boiska został usunięty Marcin Stromecki.

Już w doliczonym czasie poloniści nie wykorzystali kolejnej świetnej szansy na objęcie prowadzenia. Marczak świetnie wrzucił do Bartosza Wiśniewskiego, jednak strzał głową rezerwowego napastnika minimalnie chybił.

Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Z wyniku mogą być zadowoleni goście, którzy zagrali niezwykle skutecznie. Poloniści mogą odczuwać ogromny niedosyt, gdyż mieli zdecydowanie więcej szans od zawodników Siarki.

Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 2:2 (1:1)
0:1 - Patryk Szewc (k.) 28'
1:1 - Donatas Nakrosius 41'
1:2 - Michał Żebrakowski 53'
2:2 - Fabian Pawela 58'

Polonia: Dominik Pusek - Przemysław Szabat, Daniel Choroś, Karol Worach, Grzegorz Wojdyga - Michał Zapaśnik (61' Bartosz Wiśniewski), Donatas Nakrosius, Michał Oświęcimka (74' Piotr Kosiorowski), Marcin Kluska (77' Mariusz Wierzbowski) - Aleksander Tomaszewski (61' Mariusz Marczak), Fabian Pawela.

Siarka: Karol Dybkowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Marcin Stefanik, Michał Dawidowicz - Daniel Koczon (79' Jakub Głaz), Hubert Tomalski, Marcin Stromecki, Mateusz Czyżycki, Patryk Szewc (59' Grzegorz Płatek) - Michał Żebrakowski.

Żółte kartki: Tomaszewski, Pawela, Wojdyga, Oświęcimka, Zapaśnik, Szabat, Kosiorowski, Choroś, Nakrosius (Polonia) oraz Stefanik, Tomalski, Szewc, Stromecki, Dawidowicz (Siarka).

Czerwona kartka: Marcin Stromecki (Siarka) /90' - za drugą żółtą/

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec)

Widzów: 1000

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!