Premier League: Leicester pobite przez Man Utd. Wielkie 20 minut Jose Mourinho

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/PETER POWELL  /
PAP/EPA / EPA/PETER POWELL /

Manchester United wygrał z Leicester City 4:1 w pierwszym meczu 6. kolejki Premier League. Gospodarze cztery gole zdobyli w odstępie zaledwie 20 minut. W barwach mistrzów Anglii zabrakło Bartosza Kapustki oraz Marcina Wasilewskiego.

Pierwsza połowa to był popis w wykonaniu Manchesteru United. Najlepsze 45 minut Czerwonych Diabłów pod wodzą Jose Mourinho. Złośliwi mogą powiedzieć, że posadzenie Wayne'a Rooneya na ławce rezerwowych dało wymierny efekt.

Gospodarze strzelili cztery bramki mistrzowi Anglii. W 20 minut położyli ich na łopatki. Aż trzy gole uzyskali po stałych fragmentach gry.

Pod nieobecność Rooneya za wykonywanie rzutów rożnych wziął się Daley Blind i w 22. minucie po jego dośrodkowaniu Chris Smalling zgubił krycie i uderzeniem głową z pięciu metrów zdobył swoją pierwszą od 1,5 roku bramkę w Premier League.

Zabójczy był fragment pomiędzy 37. a 42. minutą. Najpierw po pięknej kombinacyjnej akcji gola strzelił Juan Mata. 180 sekund później gospodarze sprytnie rozegrali rzut rożny. Blind krótko podał w pole karne do Hiszpana, a ten wyłożył futbolówkę na drugi metr do Rashforda.

Po kolejnych dwóch minutach Czerwone Diabły ponownie wykonywały rzut rożny. Dośrodkowanie Blinda i Paul Pogba strzelił głową swojego pierwszego gola od momentu transferu.

Claudio Ranieri poddał swój zespół w przerwie. Na drugą odsłonę nie wyszli już Jamie Vardy i Riyad Mahrez, których Włoch oszczędzał już na wtorkowy mecz z FC Porto w Lidze Mistrzów.

W drugiej połowie gra wyglądała już inaczej i niecały kwadrans po zmianie stron fantastyczny strzał z 20 metrów oddał Demarai Gray i de Gea nie miał żadnych szans na skuteczną obronę tego uderzenia.

Na końcowe minuty na boisku zameldował się Wayne Rooney, który zmienił Rashforda. 18-latek ponownie pokazał, że drzemie w nim spory potencjał.

Man Utd wygrał 4:1 i "koszmarny tydzień" jest już za Jose Mourinho.

Manchester United - Leicester City 4:1 (4:0) 1:0 - Chris Smalling 22' 2:0 - Juan Mata 37' 3:0 - Marcus Rashford 40' 4:0 - Paul Pogba 42' 4:1 - Demarai Gray 59'

Man Utd: de Gea - A. Valencia, Bailly, Smalling, Blind - Herrera, Pogba - Lingard (77' Carrick), Mata (87' Young), Rashford (83' Rooney) - Ibrahimović.

Leicester: Zieler - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez (46' A.King), Amartey, Drinkwater, Albrighton (61' Schlupp) - Vardy (46' Gray), Slimani.

Żółte kartki: Huth, Simpson (Leicester).

Sędzia: Mike Dean.