Premier League: demolka na Anfield! Podopieczni Kloppa rozbili Hull City

Prawdziwym pogromem zakończył się mecz Liverpoolu z Hull City. The Reds wygrali 5:1, bezwzględnie wykorzystując fakt, że goście po czerwonej kartce dla Elmohamady'ego, długo grali w liczebnym osłabieniu.

Dominik Polesiński
PAP/EPA / EPA/ANDY RAIN

Mnóstwo ładnych, pomysłowych akcji, dwa rzuty karne, czerwoną kartkę i grad goli obejrzano na Anfield. Liverpool wzorowo wykorzystał grę w przewadze i zaaplikował rywalom aż 5 goli.

Kluczowa dla przebiegu rywalizacji była czerwona kartka jaką w 29. minucie obejrzał Ahmed Elmohamady. Egipcjanin ręką zatrzymał piłkę, gdy ta zmierzała już do bramki. Chwilę później rzut karny na gola zamienił James Milner. Reprezentant Anglii do jedenastki podszedł jeszcze drugi raz. W 71. minucie strzelił podobnie, w prawy róg. Nie pomylił się, ustalając wynik. Pozostałe bramki dla gospodarzy zdobyli Adam Lallana i Sadio Mane. Honorowe trafienie dla Hull zaliczył rezerwowy David Meyler.

Świetne zawody rozgrywał Philippe Coutinho, którego gol na 4:1 był prawdziwą ozdobą meczu. Piękny strzał z 25 metrów i piłka poza zasięgiem bramkarza. Brazylijczyk zanim zdobył gola, zapisał na swoje konto jeszcze asystę przy golu Lallany. Błyszczał niemal w każdej akcji.

Dzięki wygranej The Reds wskoczyli na 3 miejsce w tabeli.

5:1 - James Milner (k.) 71'

Liverpool FC: Loris Karius - Nathaniel Clyne, Joel Matip, Ragnar Klavan, James Milner, Jordan Henderson (74' Emre Can), Georginio Wijnaldum, Adam Lallana (69' Daniel Sturridge), Philippe Coutinho (74' Marko Grujić), Sadio Mane, Roberto Firmino.

Hull City: David Marshall - Ahmed Elmohamady, Jake Livermore, Curtis Davies, Andrew Robertson, Ryan Mason (73' Markus Henriksen), Tom Huddlestone (46' Harry Maguire), Adama Diomande (34' David Meyler), Sam Clucas, Robert Snodgrass, Abel Hernandez.

Żółte kartki: Milner (Liverpool) oraz Huddlestone, Mason (Hull).

Czerwona kartka: Elmohamady 29' (Hull) - za zagranie ręką.

Sędzia: Andre Marriner. ZOBACZ WIDEO: Czesław Michniewicz: 2 punkty na mecz? Oby tak do końca sezonu (Źródło: TVP S.A.)