II liga: Stal Stalowa Wola wymęczyła zwycięstwo z Olimpią Zambrów

Stal Stalowa Wola pokonała na własnym stadionie Olimpię Zambrów 3:1. Na wynik konfrontacji miała spory wpływ czerwona kartka dla Rafała Włodarczyka w 3. minucie spotkania.

Kamil Górniak
Stal Stalowa Wola / Stal Stalowa Wola

Pojedynek w Stalowej Woli rozpoczął się źle dla gości, którzy od 3. minuty musieli grać w osłabieniu, bo czerwoną kartkę zobaczył Rafał Włodarczyk. Goście mimo osłabienia nie chcieli się bronić, ale w 9. minucie zostali ukarani, bowiem ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Mohamed Essam i Maciej Humerski był bez szans na skuteczna interwencję.

Olimpia z minuty na minutę zaczęła przejmować kontrolę nad spotkaniem i wcale nie było widać, że ekipa z Zambrowa na boisku ma jednego zawodnika mniej w swoich szeregach. Największe zagrożenie pod bramką Stali stwarzał Fabian Piasecki, ale goście nie stworzyli do przerwy żadnej klarownej okazji. Stalowcy z kolei kilka razy podeszli pod pole karne rywali, ale brakowało im precyzji w wykończeniu akcji.

Chwilę po wznowieniu gry Adrian Gębalski z kilku metrów trafił z główki w słupek. W 54. minucie napastnik Stalówki zrehabilitował się i z kilku metrów na raty zdobył drugiego gola dla zielono-czarnych. Gospodarze cofnęli się jednak po drugim trafieniu i oddali pole gry rywalom, którzy naciskali coraz mocniej i w końcu w 73. minucie dopięli swego. Piasecki w polu karnym położył bramkarza zwodem ograł trzech graczy Stali i z kąta uderzył pod poprzeczkę.

Olimpia naciskała na Stalówkę do samego końca. W ostatnich minutach gracze z Zambrowa musieli postawić wszystko na jedną kartę i zostali ukarani. Pod bramką Olimpii znalazło się aż trzech graczy Stali i tylko jeden defensor, ale mimo tego dzielnie bronił Humerski, ale dobitki z bliska Adriana Dziubińskiego już nie był w stanie obronić i Stal wygrała 3:1.

Stal Stalowa Wola - Olimpia Zambrów 3:1 (1:0)
1:0 - Mohamed Essam 9'
2:0 - Adrian Gębalski 54'
2:1 - Fabian Piasecki 73'
3:1 - Adrian Dziubiński 90'

Stal: Bartosz Koncki - Michał Mistrzyk, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik - Michał Dobkowski (46' Radosław Adamski), Bartłomiej Wasiluk (89' Przemysław Stelmach), Bruno Żołądź, Adrian Dziubiński, Mohamed Essam (80' Kamil Bętkowski), Kacper Piechniak (46' Adrian Gębalski).

Olimpia: Maciej Humerski - Marcin Byszewski (82' Przemysław Jastrzębski), Artur Bogusz, Mariusz Gogol, Rafał Włodarczyk - Bartosz Osoliński, Michał Kuczałek - Jakub Bach, Sebastian Szerszeń (57' Patryk Brzeski), Bartosz Biel (57' Karol Buzun) - Fabian Piasecki.

Żółte kartki: Piechniak, Kolbusz, Adamski (Stal) oraz Piasecki, Bogusz (Olimpia).

Czerwona kartka: Rafał Włodarczyk (Olimpia) /3' - za faul/

Sędzia: Marcin Bielawski (Katowice).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!