Ligue 1: niespodziewana porażka ekipy Rybusa. Polak w podstawowej jedenastce

Olympique Lyon przegrał na wyjeździe z ostatnią ekipą w tabeli - Lorient 0:1. Maciej Rybus wybiegł w podstawowej jedenastce gości.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
AFP
Maciej Rybus tradycyjnie pojawił się na lewym skrzydle w ustawieniu 3-5-2. Olympique Lyon po ostatnich dobrych wynikach był faworytem starcia z Lorient i w pierwszej połowie prezentował się z lepszej strony od rywali. Aktywny był również Polak, który oddał jeden celny strzał z dystansu.

Do przerwy bramki nie padły, a tuż po zmianie stron akcję na wagę końcowego triumfu przeprowadzili gospodarze. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła do siatki niespodziewanie trafił Jimmy Cabot.

Rybus grał do 65. minuty, kiedy to został zmieniony przez Algierczyka Rachida Ghezzala. Wynik meczu już się nie zmienił i Lyon zanotował trzecią porażkę w tym sezonie. Z kolei Lorient po tej kolejce opuści ostatnie miejsce w tabeli.

FC Lorient - Olympique Lyon 1:0 (0:0)
1:0 - Jimmy Cabot 51'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)