Zagłębie - Olimpia: grad goli w Sosnowcu. Pierwsza porażka Zagłębia stała się faktem

W meczu 10. kolejki I ligi piłki nożnej Zagłębie Sosnowiec podejmowało Olimpię Grudziądz. Po emocjonującym spotkaniu sosnowiczanie przegrali 3:5.

Olga Krzysztofik
Kibice Zagłębia Sosnowiec / Kibice Zagłębia Sosnowiec

O sosnowieckim zespole było głośno, ale w kontekście Legii Warszawa. Oba kluby ściśle ze sobą współpracują, a w tym tygodniu Jacek Magiera zamienił Sosnowiec na Warszawę, gdzie został pierwszym trenerem.

W Sosnowcu szybko znaleziono zastępców. Oficjalnie od piątku 23 września Zagłębie prowadzi duet szkoleniowców: Jarosław Araszkiewicz - Tomasz Łuczywek. Pod ich wodzą sosnowiczanie podejmowali ekipę z dołu tabeli, Olimpię Grudziądz.

Mecz nie ułożył się dla Zagłębia najlepiej. Już w 2. minucie gola zdobył Marcin Kaczmarek, który uderzył z rzutu wolnego, a piłka po rykoszecie zmyliła Jakuba Szumskiego. Na kolejne trafienie trzeba było poczekać tylko dziesięć minut. Karol Angielski dostał dobre dośrodkowanie od Damiana Michalika, uciekł obrońcom i Szumski skapitulował po raz drugi.

W 18. minucie było już 0:3. Bezsensowna strata zemściła się na Zagłębiu. Olimpia przejęła piłkę, a z dystansu Szumskiego pokonał Kamil Kurowski! Gospodarze byli na łopatkach. Sygnał do walki dał nieco później Martin Pribula, który wykorzystał swoją szybkość i zdobył pierwszą bramkę.

Sosnowiczanie chcieli z animuszem rozpocząć drugą połowę, ale to znowu piłka była po stronie Olimpii. Po dośrodkowaniu Michalika Kaczmarek miał mnóstwo miejsca, co skrzętnie wykorzystał. I znowu grudziądzanom odpowiedział Pribula. W 66. minucie dostał podanie od Łukasza Matusiaka i uderzył w długi róg.

Nadzieję na odwrócenie losów meczu dał Sebastian Dudek. W 79. minucie huknął zza pola karnego i doprowadził do stanu 3:4. Jednak Zagłębie nie poszło za ciosem. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Nowak i od 83. minuty sosnowiczanie grali w osłabieniu. W 90. minucie lidera dobił Kamil Kurowski.

Ostatecznie gospodarze przegrali 3:5, co jest ich pierwszą porażką w bieżących rozgrywkach. Tym samym w I lidze nie ma już niepokonanych drużyn.

Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 3:5 (1:3)
0:1 - Marcin Kaczmarek 2'
0:2 - Karol Angielski 12'
0:3 - Kamil Kurowski 18'
1:3 - Martin Pribula 21'
1:4 - Marcin Kaczmarek 52'
2:4 - Martin Pribula 66'
3:4 - Sebastian Dudek 79'
3:5 - Kamil Kurowski 90'

Zagłębie Sosnowiec: Jakub Szumski - Marcin Sierczyński (55' Jakub Wilk), Arkadiusz Najemski, Krzysztof Markowski (87' Dominik Bottcher), Żarko Udovicić, Robert Bartczak, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Tomasz Nowak, Martin Pribula, Wojciech Łuczak.

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak, Damian Michalik (64' Arkadiusz Kasperkiewicz), Kamil Kurowski,  Marcin Smoliński (73' Adrian Bielawski), Marcin Kaczmarek, Karol Angielski, Damian Warchoł (58' Adam Banasiak).

Żółte kartki: Tomasz Nowak, Łukasz Matusiak (Zagłębie) oraz Marcin Kaczmarek, Adam Banasiak (Olimpia).

Czerwona kartka: Tomasz Nowak 83' /za faul/ (Zagłębie).