II liga: Raków Częstochowa idzie jak po swoje, bezbramkowy hit dnia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa
Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa

Raków Częstochowa wygrał 3:0 z Rozwojem Katowice i umocnił się na pozycji lidera II ligi. W hicie dnia Odra Opole zremisowała bezbramkowo z Radomiakiem Radom. Na innych stadionach goli nie brakowało.

Drużyna Marka Papszuna była faworytem meczu z Rozwojem Katowice i na swoim stadionie nie pozwoliła sobie na wpadkę. Raków Częstochowa dominował, a na pierwszego gola pracował przez 38 minut. Impas przerwał Adam Czerkas, który zszedł z boiska z dubletem i znalazł się na szczycie klasyfikacji strzelców z Pawłem Picelukiem oraz Łukaszem Pietroniem. Wynik na 3:0 ustalił Tomas Petrasek po rzucie rożnym.

Raków umocnił się na szczycie tabeli. Lider ma na koncie 24 punkty za siedem zwycięstw i trzy remisy. Druga w stawce Odra Opole zremisowała bezbramkowo w hicie dnia z trzecim Radomiakiem Radom.

Beniaminek musiał sobie radzić bez Waldemara Gancarczyka, najlepszego asystenta ligi. Momentami dominował na boisku, ale nie dokumentował przewagi golem. Punkt zdobyty w Opolu pozwolił radomianom wskoczyć przed Błękitnych na miejsce premiowane awansem.

Zwycięskiego gola w doliczonym czasie zdobył ćwierćfinalista Pucharu Polski - Puszcza Niepołomice. Drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza przegrywała do 76. minuty z Polonią Bytom, ale zdążyła odrobić stratę z nawiązką. Gorąco było ponadto w Elblągu i Bełchatowie. Na obu stadionach padło pięć bramek. Olimpia pokonała 3:2 ROW 1964 Rybnik, natomiast PGE GKS przegrał w takim samym wymiarze z Gryfem Wejherowo.

Warta Poznań zagrała najgorszy mecz w sezonie i przegrała u siebie 0:2 z Legionovią Legionowo, która choć zaprezentowała się przeciętnie, to i tak była znacznie lepiej poukładana niż Zieloni. Dwa gole dla zespołu z Mazowsza zdobył Marcin Wodecki, znany z występów w Lotto Ekstraklasie. Dwa razy umieścił piłkę w bramce potężnymi strzałami. Dzięki trzem punktom Legionovia przesunęła się na 8. miejsce w tabeli.

Już w 3. minucie Olimpia Zambrów straciła zawodnika w pojedynku na terenie Stali Stalowa Wola i trudno było o wywiezienie stamtąd dobrego wyniku. Czerwoną kartkę dostał Rafał Włodarczyk. Niewiele później drużyna z Podkarpacia wyszła na prowadzenie i mogła kontrolować wydarzenia. Nerwowo zrobiło się po golu kontaktowym Olimpii w 73. minucie, ale ostatnie słowo należało do Stali. W doliczonym czasie Adrian Dziubiński ustalił wynik na 3:1.

Sobota w II lidze:

PGE GKS Bełchatów - Gryf Wejherowo 2:3 (0:1) 0:1 - Adrian Klimczak 38' 0:2 - Daniel Ciechański 55' 0:3 - Robert Chwastek 58' 1:3 - Marcin Krzywicki 69' 2:3 - Szymon Zgarda 90'

Raków Częstochowa - Rozwój Katowice 3:0 (1:0) 1:0 - Adam Czerkas 38' 2:0 - Adam Czerkas 48' 3:0 - Tomas Petrasek 60'

Warta Poznań - Legionovia Legionowo 0:2 (0:1) 0:1 - Marcin Wodecki 40' 0:2 - Marcin Wodecki 66'

Odra Opole - Radomiak Radom 0:0

Stal Stalowa Wola - Olimpia Zambrów 3:1 (1:0) 1:0 - Mohamed Essam 9' 2:0 - Adrian Gębalski 54' 2:1 - Fabian Piasecki 73' 3:1 - Adrian Dziubiński 90'

Polonia Bytom - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:0) 1:0 - Arkadiusz Kowalczyk 46' 1:1 - Longinus Uwakwe 76' 1:2 - Dominik Radziemski 90'

Olimpia Elbląg - ROW 1964 Rybnik 3:2 (2:1) 0:1 - Kamil Spratek 6' 1:1 - Paweł Piceluk 20' 2:1 - Jakub Bojas 31' 3:1 - Paweł Piceluk 53' 3:2 - Mariusz Muszalik 82'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!