Serie A: Joe Hart górą w pojedynku z Wojciechem Szczęsnym! Niechciany piłkarz pogrążył AS Roma

AS Roma nie sprostała Torino FC w meczu 6. kolejki Serie A. Zespół z Joe Hartem w bramce pokonał drużynę Wojciecha Szczęsnego 3:1. Polak aż trzy razy skapitulował, ale miał też kilka znakomitych interwencji.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / EPA/PETER POWELL
Torino w trzech ostatnich występach zaprezentowało się bardzo słabo w ofensywie i zdobyło ledwie jednego gola, sięgając po dwa punkty (1:2 z Atalantą, 0:0 z Empoli, 0:0 z Pescarą). W spotkaniu z AS Roma zespół Sinisy Mihajlovicia nieoczekiwanie zaprezentował się o niebo lepiej, a różnica była widoczna już w pierwszym kwadransie.

Wynik otworzył Andrea Belotti, po akcji w której interweniował Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz dobrze zachował się po strzale z dystansu, zbijając piłkę do boku, jednak nie zaasekurowali go obrońcy. Defensywa rzymian zawiodła również w 13. minucie, kiedy raz zespół uratował słupek, a raz w świetnym stylu Szczęsny.

W I połowie więcej bramek już nie padło, jednak Szczęsny i Joe Hart zaliczyli po jednej kapitalnej paradzie. Anglik po raz drugi powstrzymał Edina Dzeko już po zmianie stron. Bośniak ma o czym myśleć po meczu, w którym raził nieskutecznością. W licznych sytuacjach powinien uderzyć w światło bramki, ale fatalnie chybił.

Roma dążyła do wyrównania, ale po przerwie Bruno Peres popełnił faul w polu karnym i arbiter wskazał na "wapno". Intencje Iago Falque wyczuł Szczęsny, lecz uderzenie Hiszpana było precyzyjne. Nadzieje szybko powróciły w serca fanów Giallorossich, kiedy wprowadzony po przerwie Francesco Totti również nie zmarnował "jedenastki".

Rozstrzygnięcie zapadło w 65. minucie, a katem Romy okazał się niechciany w klubie i wypożyczony do Torino Falque. Uderzającemu z linii pola karnego skrzydłowemu, który dla stołecznej drużyny grał w sezonie 2015/2016, pomógł rykoszet od nogi jednego z obrońców, co uniemożliwiło interwencję Szczęsnemu.

Reprezentant Polski rozegrał mimo porażki dobre zawody. W końcówce jego wysokiej klasy parady uratowały Romę przed stratą kolejnych goli. Więcej powodów do zadowolenia ma jednak Joe Hart, który udowadnia, iż może być bardzo dużym wzmocnieniem Byków. W debiucie w Torino zawalił jednego gola, jednak od tego czasu broni wybornie.

Torino FC - AS Roma 3:1 (1:0)
1:0 - Belotti 8'
2:0 - Falque (k.) 53'
2:1 - Totti (k.) 55'
3:1 - Falque 65'

Torino: Hart - De Silvestri (62' Zappacosta), Bovo, Castan, Barreca - Benassi, Valdifiori, Obi (23' Baselli) - Boye, Belotti, Falque (77' Martinez).

Roma: Szczęsny - Florenzi, Manolas, Fazio, Peres - De Rossi (46 Totti), Strootman - Salah, Nainggolan (71' El Shaarawy), Perotti (81' Paredes) - Dzeko.

Żółte kartki: Hart (Torino) oraz De Rossi, Peres, Florenzi (Roma).