Pierwszy gol syna Diego Simeone w Serie A

Giovanni Simeone zdobył gola w niedzielnym meczu Genoa - Pescara (1:1). Dla syna Diego Simeone była to pierwsza bramka w Serie A.

Karol Borawski
PAP/EPA / SIMONE ARVEDA

Giovanni jest wychowankiem River Plate. W sierpniu Genoa sprowadziła go za 3 miliony euro.

21-letni Argentyńczyk zdobył debiutancką bramkę w Serie A w 47 minucie. Simeone dostał podanie od Santiago Gentilettiego i strzałem lewą nogą przy bliższym słupku pokonał Albano Bizzarriego.

Genoa nie była w stanie utrzymać prowadzenia. Najpierw, po zobaczeniu czerwonych kartek boisko opuścili Edenilson i Goran Pandev, a w 85 minucie Pescara wyrównała za sprawą Reya Manaja.

Diego Simeone, który obecnie prowadzi Atletico Madryt, w czasie kariery piłkarskiej również występował w Serie A. W latach 1997-1999 grał w Interze, a od 1999 do 2003 roku w Lazio.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)