Liga Mistrzów: Kamil Glik uratował remis dla AS Monaco! Piękny gol Polaka w 94. minucie!

Kamil Glik rozegrał dobre zawody przeciwko Bayerowi Leverkusen w Lidze Mistrzów, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry zdobył bramkę na wagę remisu 1:1. AS Monaco nadal jest liderem grupy.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

W roli faworyta do meczu przystąpił zespół Leonardo Jardima. Monaco bardzo dobrze rozpoczęło sezon i jest wiceliderem Ligue 1, podczas gdy Bayer gra w kratkę i udane występy przeplata beznadziejnymi, a w Bundeslidze zajmuje odległą lokatę.

Kibice zebrani na Stade Louis II w Monako musieli uzbroić się w cierpliwość. Przez pierwsze pół godziny spotkania na murawie nie działo się praktycznie nic ciekawego - królował chaos i niedokładność z obu stron, a solidnie grali tylko obrońcy.

Dopiero w 34. minucie Javier Hernandez przetestował Danijela Subasicia, a w odpowiedzi Thomas Lemar huknął z kilkunastu metrów centymetry obok słupka. Najlepszą okazję w I połowie Bayer miał w końcowych sekundach doliczonego czasu - Chicharito stanął oko w oko z bramkarzem, ale Subasić nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron emocji również nie było zbyt wiele. Gospodarze przeprowadzili jedną efektowną akcję, lecz strzał Bernardo Silvy został przyblokowany. W obronie Monaco ciężko pracował Kamil Glik, który przerwał wiele ofensywnych prób Aptekarzy - przyblokował groźny strzał Hernandeza i wybił piłkę na korner po centrze Kevina Vollanda przed bramkę.

Gdy coraz więcej wskazywało na bezbramkowy remis, świetną zmianę dał Admir Mehmedi. Szwajcar pojawił się na boisku, dośrodkował przed bramkę, gdzie zupełnie niekryty przez Glika i Jemersona Chicharito popisał się celną "główką". Stoperzy Monaco zawiedli w jednej jedynej sytuacji i to okazało się brzemienne w skutkach.

W końcówce Monaco miało ogromne problemy z grą ofensywną. Zmiany dokonane przez trenera Jardima nic nie wniosły do gry zespołu. Aptekarze powoli zaczynali cieszyć się z kompletu punktów, gdy znów dał o sobie znać Kamil Glik. Reprezentant Polski potężnym strzałem z powietrza z około 17 metrów nie dał najmniejszych szans Berndowi Leno! Piłka wpadła do siatki przy słupku, niemal w samo okienko. To był piękny gol Glika, który tak jak w ostatnim spotkaniu ligowym z Angers (2:1) okazał się bohaterem swojej drużyny.

Monaco z 4 punktami pozostaje liderem grupy przed Tottenhamem, który pokonał CSKA Moskwa 1:0. Bayer zajmuje trzecią lokatę.

AS Monaco - Bayer Leverkusen 1:1 (0:0)
0:1 - Javier Hernandez 73'
1:1 - Kamil Glik 90+4'

Monaco: Danijel Subasić - Djibril Sidibe, Kamil Glik, Jemerson, Andrea Raggi - Joao Moutinho, Tiemoue Bakayoko (77' Kylian Mbappe), Fabinho - Bernardo Silva (81' Gabriel Boschilia), Thomas Lemar - Valere Germain (73' Guido Carrillo).

Bayer: Bernd Leno - Benjamin Henrichs, Jonathan Tah, Omer Toprak, Lars Bender - Kevin Volland (73' Admir Mehmedi), Charles Aranguiz, Kevin Kampl, Julian Brandt (63' Stefan Kiessling) - Hakan Calhanoglu, Javier Hernandez (89' Julian Baumgartlinger).

Żółte kartki: Jemerson (Monaco) oraz Jonathan Tah, Omer Toprak (Bayer).

Sędzia: David Fernandez Borbalan (Hiszpania).