LM: Efektowny triumf Napoli nad Benfiką, gol i asysta Arkadiusza Milika!

Kapitalny mecz na Stadion San Paolo. Napoli przypuściło szturm na początku drugiej połowy i ostatecznie pokonało Benfikę 4:2. Arkadiusz Milik z bramką i asystą!

Szymon Mierzyński
CESARE ABBATE PAP/EPA / CESARE ABBATE
Pierwsza część nie była porywająca. Sytuacji oglądaliśmy mało, ale nieco większą jakość zaprezentowali gospodarze i po stałym fragmencie udało im się otworzyć wynik. Z rzutu rożnego przy bliższym słupku dośrodkował Faouzi Ghoulam, a głową do siatki trafił Marek Hamsik.

Obrona Benfiki zapłaciła wysoką cenę za chwilę drzemki, jednak prawdziwy szok goście przeżyli tuż po przerwie, gdy stracili trzy gole w zaledwie siedem minut! Zaczęło się od fantastycznego strzału Driesa Mertensa z rzutu wolnego. Później natomiast sprawy w swoje ręce wziął Arkadiusz Milik. Polak najpierw wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Julio Cesara na Jose Callejonie, następnie zaliczył przypadkową, ale jednak asystę przy drugim trafieniu Mertensa. Po akcji oskrzydlającej kompletnie pogubili się Nelson Semedo i Julio Cesar, a zanim Belg wykonał egzekucję, piłka odbiła się jeszcze od byłego snajpera Ajaxu Amsterdam.

4:0 - tak brzmiał wynik po niemal godzinie gry. Ekipa Napoli porzuciła jednak kalkulację, za wszelką cenę szukała kolejnych bramek i w końcówce roztrwoniła połowę zaliczki. Ambitnie grająca Benfica doprowadziła bowiem do rezultatu 4:2. Najpierw koszmarną stratę Jorginho wykorzystał Goncalo Guedes, zaś w 86. minucie znakomite podanie Andre Almeidy między środkowych obrońców zamienił na gola Eduardo Salvio.

Portugalczykom zabrakło już jednak czasu, by realnie zagrozić ekipie Maurizio Sarriego i ta odniosła drugie zwycięstwo w fazie grupowej. Po 2. kolejce jest zdecydowanym liderem grupy B. Besiktas ma bowiem tylko dwa oczka, zaś Benfica i Dynamo zgromadziły po jednym.

SSC Napoli - Benfica Lizbona 4:2 (1:0)
1:0 - Marek Hamsik 20'
2:0 - Dries Mertens 51'
3:0 - Arkadiusz Milik (k.) 54'
4:0 - Dries Mertens 58'
4:1 - Goncalo Guedes 70'
4:2 - Eduardo Salvio 86'

SSC Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol (11' Nikola Maksimović), Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam, Allan, Jorginho, Marek Hamsik, Jose Callejon (69' Lorenzo Insigne), Arkadiusz Milik, Dries Mertens (82' Emanuele Giaccherini).

Benfica Lizbona: Julio Cesar - Andre Almeida, Lisandro Lopez, Victor Lindelof, Alex Grimaldo, Nelson Semedo, Andre Horta (56' Eduardo Salvio), Ljubomir Fejsa (83' Jose Gomes), Pizzi, Andre Carrillo (67' Goncalo Guedes), Konstantinos Mitroglou.

Żółte kartki: Pepe Reina (SSC Napoli) oraz Lisandro Lopez, Julio Cesar, Andre Carrillo, Ljubomir Fejsa (Benfica Lizbona).