Liga Mistrzów: Polacy bohaterami 2. kolejki!

Reprezentanci Polski ciągną za uszy swoje zespoły w Lidze Mistrzów. Biało-Czerwoni znów byli jednymi z bohaterów kolejki elitarnej Champions League. Zobacz szczegółowy raport po 2. serii spotkań.

Maciej Kmita

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński (SSC Napoli)

Napoli rozbiło przed własną publicznością Benficę Lizbona (4:2), a swoją cegiełkę do zwycięstwa dorzucił Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski rozegrał pełne 90 minut i dobrze wykorzystał czas spędzony na boisku. Najpierw w 54. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, strzelając gola na 3:0, a cztery minuty później zaliczył asystę przy bramce Driesa Mertensa.

Włoska prasa dobrze oceniła Milika, choć bohaterem Azzurrich okrzyknięto Mertensa, który ustrzelił dublet. Reprezentant Polski ma znakomite wejście do Napoli - po ośmiu występach ma na koncie już siedem goli, a jego dorobek uzupełnia asysta. Milik ma udział w bramce Napoli co 63 rozegrane minuty!

Piotr Zieliński tym razem nie wstał z ławki rezerwowych. Maurizio Sarri nie skorzystał z niego nawet przez minutę po raz pierwszy w sezonie.

Arkadiusz Milik zostanie królem strzelców Ligi Mistrzów?