Liga Mistrzów: Kamil Glik z golem kolejki?

Gol Kamila Glika z meczu AS Monaco - Bayer Leverkusen (1:1) został nominowany do tytułu najładniejszej bramki drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Kamil Kołsut
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

Polak trafił do siatki w ostatniej minucie meczu. Glik uderzył z woleja, z szesnastu metrów, a piłka po jego strzale wpadła do bramki tuż przy słupku. Golkiper nie miał szans. Ten gol dał ASM punkt.

O miano autora bramki kolejki powalczą też Thomas Delaney (FC Kopenhaga, 64. minuta meczu z Club Brugge), Paulo Dybala (Juventus Turyn, 57. minuta meczu z Dinamem Zagrzeb), Ricardo Quaresma (Besiktas Stambuł, 29. minuta meczu z Dynamem Kijów) oraz Theo Walcott (Arsenal Londyn, 26. minuta meczu z FC Basel).

Dla Polaka był to pierwszy w życiu gol w Lidze Mistrzów. O tym, czyje trafienie zostanie bramką kolejki, zadecydują kibice. O wszystkim rozstrzygnie internetowe głosowanie, w którym można wziąć udział za pośrednictwem oficjalnej strony UEFA do 10 października.