Liga Europy: wygrana 1.FSV Mainz w meczu pościgów z Gabala FK

Dużo emocji dostarczył mecz Gabala FK z 1.FSV Mainz w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Przedstawiciel Bundesligi zwyciężył w Azerbejdżanie 3:2, choć po nieco ponad godzinie przegrywał.

Getty Images / Alexander Hassenstein

Gabala FK przegrał w 1. kolejce na stadionie RSC Anderlechtu, a jednego z goli w tym meczu zdobył Łukasz Teodorczyk. Azerowie wrócili na swój stadion, a w pierwszej połowie ich spotkania z 1.FSV Mainz brakowało przede wszystkim dokładności. Spośród 14 strzałów tylko dwa były celne. Jeden z nich dał prowadzenie przedstawicielowi Bundesligi.

W 41. minucie Mainz rozegrało łatwo swoją akcję na połowie gospodarzy, a Brazylijczyk Rafael Santos dał dużo swobody Yoshinoriemu Muto, który z "japońską precyzją" uderzył w narożnik bramki.

Gości wspierała w Azerbejdżanie liczna grupa kibiców. Wydawało się, że ich drużyna przejmuje kontrolę nad meczem aż praktycznie sama strzeliła sobie gola na 1:1. Stefan Bell podał głową zbyt krótko do własnego bramkarza, a Jonas Loessl ratował się faulem na Filipie Ozobiciu. Rzut karny w gola zmienił Rusłan Gurbanow. Na dodatek od 62. minuty Gabala FK prowadził dzięki szybkiemu wypadowi i płaskiemu uderzeniu Siergieja Zenjowa.

Piłkarze nastawili celowniki i zaczęli wykorzystywać sytuacje podbramkowe. Po rzucie rożnym w 68. minucie najlepiej zachował się Jhon Cordoba, który doprowadził do stanu 2:2. Trener Niemców podniósł z ławki rezerwowych Levina Oztunaliego i właśnie zmiennik ustalił wynik emocjonującego meczu na 3:2 strzałem po dłoniach bramkarza do siatki.

W drugim meczu, który rozpoczął się o godzinie 17 czasu polskiego, FK Astana zremisował 0:0 z Young Boys Berno. Przed przerwą blisko zdobycia pięknego gola Djordje Despotović, który uderzył z przewrotki w poprzeczkę. Obie drużyny są poza miejscami premiowanymi awansem z punktem na koncie.

GRUPA C

Gabala FK - 1.FSV Mainz 2:3 (0:1) 0:1 - Yoshinori Muto 41' 1:1 - Rusłan Gurbanow (k.) 57' 2:1 - Siergiej Zenjow 62' 2:2 - Jhon Cordoba 69' 2:3 - Levin Oztunali 78'