LE: wielkie męczarnie Manchesteru United

Manchester United dopiero w 69. minucie oddał pierwszy celny strzał w meczu z Zorią Ługańsk w Lidze Europy. Mimo to wygrał 1:0.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / PAUL ELLIS / AFP

Bardzo silny skład ustawił Jose Mourinho. Wprawdzie dokonał kilku zmian w wyjściowej "jedenastce", ale nie zabrakło gwiazd pokroju Paula Pogby czy Zlatana Ibrahimovicia. Wydawało się, że Ukraińcy będą łatwym łupem Czerwonych Diabłów, ale jeśli pierwszy celny strzał oddaje się dopiero w 69. minucie, to ta statystyka mówi wszystko.

Manchester United grał bardzo, bardzo powoli. Miał w pewnym momencie nawet 80 procent posiadania piłki, ale w żaden sposób nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. Futbolówka po prostu zbyt wolno przemieszczała się od nogi do nogi, a każda strata piłki kończyła się szybką kontrą Zorii.

Ukraińcy jak już przedostali się w okolice pola karnego Man Utd, to panikowali i nici było z ich akcji.

W pierwszej połowie gospodarze mogli prowadzić, ponieważ po rzucie rożnym futbolówka spadła na jedenasty metr, gdzie z całych sił huknął Marcus Rashford. Piłka odbiła się od poprzeczki, ziemi i nie trafiła do siatki gości.

Druga odsłona to powtórka z rozrywki. Wciąż w drużynie Mourinho brakowało wszystkiego tego, co w otwierających 45 minutach. Portugalczyk sięgnął po rezerwowych i na murawie zameldował się Wayne Rooney.

Jednak to goście oddali pierwszy celny strzał w tym meczu, a działo się to dopiero w 66. minucie. Sergio Romero spisał się bez zarzutu, a 180 sekund później po raz pierwszy celnie uderzyli piłkarze Man Utd i od razu zdobyli gola. Z nieczystego strzału Rooneya wyszło podanie na drugi metr do Ibrahimovicia, który głową wpakował piłkę do siatki.

To był tak naprawdę ostatni ciekawy aspekt w tym bardzo przeciętnym meczu. Man Utd wygrał 1:0 i zdobył pierwsze punkty w Lidze Europy.

Manchester United - Zoria Ługańsk 1:0 (0:0)
1:0 - Zlatan Ibrahimović 69'

Man Utd: Romero - Fosu-Mensah (74' Martial), Smalling, Bailly, Rojo - Fellaini,  Pogba - Lingard, Mata (74' Young), Rashford (67' Rooney) - Ibrahimović.

Zoria: Sevcenko - Kamenuka, Sivakow, Forster, Sobol - Karavajev, Grecyskin, Cajkovskij (80' Gordijenko), Petrjak - Ljubenović (77' Lipartia) - Kulac (60' Paulo Victor).

Żółte kartki: Bailly (Man Utd).

Sędzia: Orel Grinfeld (Izrael).