Francesco Totti błyszczał tuż po 40. urodzinach. "Czuję się lepiej niż w wieku 25 lat"

Francesco Totti we wtorek świętował 40. urodziny, a dwa dni później poprowadził AS Roma do zwycięstwa w meczu Ligi Europy z Astrą Giurgiu. Włosi pokonali Rumunów aż 4:0.

Konrad Kostorz
Getty Images / Tullio M. Puglia

Francesco Totti asystował przy dwóch golach stołecznego zespołu, przy kolejnym miał duży udział, a ponadto zaliczył wiele udanych zagrań. 40-latek był bohaterem wieczoru na Stadio Olimpico w Rzymie - w głosowaniu zorganizowanym przez włoską telewizję aż 90 procent osób wybrało go piłkarzem meczu.

- Jesteśmy zadowoleni z występu, to była dobra odpowiedź na porażkę z Torino. Pokazaliśmy to, co chcieliśmy i czego oczekiwał od nas trener - przyznał "Il Capitano", który wystąpił w pełnym wymiarze czasowym na pozycji ofensywnego pomocnika.

Totti udowodnił, że mimo zaawansowanego wieku stać go na świetne występy od pierwszej do ostatniej minuty. - W pierwszej połowie żartowałem nawet przy linii bocznej, że czuje się lepiej niż w wieku 25 lat. Prawdą jest, iż znajduje się w wysokiej formie, a nogi nie bolą mnie nawet po 90 minutach gry. Taki występ indywidualny cieszy, ale najważniejsza jest wygrana Romy - stwierdził.

Chociaż Totti nie narzekał na zmęczenie, niedzielny pojedynek ligowy z Interem Mediolan najprawdopodobniej rozpocznie na ławce rezerwowych. Jeśli jednak wynik po przerwie nie będzie korzystny dla rzymian, trener Luciano Spalletti z pewnością sięgnie po żywa legendę klubu.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)