Scottish Premier League: Celtic coraz wyraźniejszym liderem

Bez niespodzianki na inaugurację 8. kolejki Scottish Premier League. Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe Dundee FC 1:0 i umocnił się na pozycji lidera.

Szymon Mierzyński
fani Celtiku Glasgow Getty Images / Steve Welsh / Na zdjęciu: fani Celtiku Glasgow

Ekipa Brendana Rodgersa była o klasę lepsza i dominowała od 1. do 90. minuty. Nie musiała się nawet specjalnie wysilać, bo gospodarze - jakby nie wierząc w możliwość wywalczenia korzystnego wyniku - nie podjęli walki.

Decydujący gol padł na początku drugiej połowy. W ogromnym zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Scott Brown i umieścił ją w siatce uderzeniem z kilku metrów.

Celtic sięgnął po pełną pulę i pozostaje liderem Scottish Premier League. Obecnie gromadzi 19 oczek i o pięć wyprzedza Heart of Midlothian, mając jeden rozegrany mecz mniej.

Dundee FC - Celtic Glasgow 0:1 (0:0)
0:1 - Scott Brown 47'