II liga: hity z dramaturgią. Raków i Odra Opole zgubiły punkty w końcówce

Lider Raków Częstochowa wypuścił z rąk prowadzenie w 85. minucie meczu z Błękitnymi Stargard, a wicelider Odra Opole w doliczonym czasie starcia z Puszczą Niepołomice. Wygranym kolejki na górze tabeli jest Radomiak Radom.

Raków Częstochowa utrzymał się na szczycie tabeli, ale jego piłkarze byli rozczarowani po remisie 2:2 w Stargardzie. Po 7 minutach prowadzili bowiem 2:0. Rafał Figiel najpierw wykorzystał rzut karny, a następnie asystował z rzutu rożnego przy golu Tomasa Petraska. Przez kilkanaście minut Raków rządził niepodzielnie i wydawało się mało prawdopodobne, że Błękitni Stargard uniemożliwią faworytowi zwycięstwo.

Gospodarze dostali skrzydeł po trafieniu kontaktowym Bartosza Flisa, a w 85. minucie nagrodę za ambitną walkę wręczyli im rywale. Tomasz Loska i Patryk Szymański nie porozumieli się, oddali banalną piłkę Grzegorzowi Rogali, a gola na 2:2 zdobył Sebastian Inczewski. Etatowy dżoker Błękitnych zapewnił drużynie punkty również w niedawnych derbach z Kotwicą Kołobrzeg.

Hity 11. kolejki nie rozczarowały. Dramaturgii nie zabrakło również w meczu Puszczy Niepołomice z Odrą Opole. Wicelider prowadził w Małopolsce po akcji Rafała Brusiły, która skończyła się golem samobójczym Michała Czarnego. Ćwierćfinalista Pucharu Polski przypomniał raz jeszcze, że walczy do końca i wyrównał rzutem na taśmę. W doliczonym czasie Piotr Stawarczyk wziął odpowiedzialność na swoje barki i trafił z rzutu karnego na 1:1.

Kwartet Raków, Odra, Błękitni i Puszcza dopisał sobie po punkcie, a największym zwycięzcą kolejki został Radomiak Radom. Drużyna Wernera Liczki wygrała 1:0 z Polonią Warszawa, choć przez 70 minut grała w osłabieniu. Czerwoną kartkę dostał Matthieu Bemba, który przed zejściem z boiska, zdążył jeszcze zmarnować rzut karny. Pozostali piłkarze Radomiaka musieli się napracować, by naprawić błędy Gwadelupczyka.

Podkreślić warto dobre wyniki drużyn z Podkarpacia. Siarka Tarnobrzeg odniosła najwyższe zwycięstwo w kolejce 4:1 z Olimpią Elbląg, a Stal Stalowa Wola wróciła z kompletem punktów z Wejherowa. Ponadto II liga ma nową czerwoną latarnię. PGE GKS Bełchatów przegrał 0:1 z Legionovią Legionowo i dał się wyprzedzić Rozwojowi oraz Olimpii Zambrów.

Sobota w II lidze:

Błękitni Stargard - Raków Częstochowa 2:2 (1:2)
0:1 - Rafał Figiel (k.) 3'
0:2 - Tomas Petrasek 6'
1:2 - Bartosz Flis 24'
2:2 - Sebastian Inczewski 85'

Rozwój Katowice - Polonia Bytom 2:0 (1:0)
1:0 - Tomasz Szatan 3'
2:0 - Mateusz Wrzesień 59'

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 4:1 (1:1)
0:1 - Łukasz Pietroń 21'
1:1 - Michał Żebrakowski 38'
2:1 - Daniel Koczon 56'
3:1 - Daniel Koczon (k.) 60'
4:1 - Jakub Głaz 89'

Olimpia Zambrów - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (1:0)
1:0 - Jakub Bach 21'
1:1 - Piotr Giel 81'
2:1 - Bartosz Biel 88'

Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1)
0:1 - Adrian Gębalski 15'

Legionovia Legionowo - PGE GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
1:0 - Marcin Wodecki 32'

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 1:1 (0:1)
0:1 - Michał Czarny (sam.) 21'
1:1 - Piotr Stawarczyk (k.) 90'

Radomiak Radom - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)
1:0 - Maciej Świdzikowski 45'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!