Primera Division: Atletico Madryt wygrało, choć zmarnowało dwa rzuty karne

Piłkarze Atletico Madryt wygrali 2:0 na stadionie Valencia CF, choć bramkarz gospodarzy obronił dwa strzały z rzutu karnego. Gola i asystę zanotował Kevin Gameiro.

PAP/EPA / EPA/Juan Carlos Cardenas

Pierwsza połowa w tempie spacerowym, a najwięcej do powiedzenia mieli stoperzy, którzy sprzątali dośrodkowania oraz bramkarze, którzy zatrzymali wszystkie strzały. Pożytek był głównie z szybkich wymian podań po ziemi, których więcej wykonało Atletico Madryt.

Trener Diego Simeone wywierał presję na sędziach i domagał się rzutu karnego w kilku sytuacjach. W 43. minucie sędzia podyktował jedenastkę po faulu Naniego na Angelu Correi. Do piłki podszedł Antoine Griezmann i zmarnował najlepszą szansę na zmianę wyniku. Francuz uderzył nieźle, ale obrona Diego Alvesa była jeszcze lepsza. To był trzeci rzut karny z rzędu, którego nie zamienił w gola Griezmann, a Alves broni jedenastki jak w transie.

Valencia CF nie tylko statystowała, a jej najdłuższa akcja w 37. minucie zakończona strzałem Jose Gaya była wzorowa. Przed drugą połową w składzie Nietoperzy nastąpiła jedna zmiana. Santi Mina zastąpił na boisku Joao Cancelo. Mina mógł błyskawicznie wpłynąć na mecz, ale za długo składał się do strzału w sytuacji sam na sam z Oblakiem.

Mocne wejście zaliczył również Fernando Torres, po którego pierwszej akcji w 63. minucie Atletico wyszło na prowadzenie 1:0. Strzał Hiszpana zatrzymał jeszcze bramkarz, ale pod jego królestwem była cała grupka gości. Kevin Gameiro podał do Antoine'a Griezmanna, który mocnym strzałem z bliska zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego.

Madrytczycy mieli jeszcze jedną jedenastkę, ale sposobu na pokonanie Diego Alvesa nie znalazł Gabi w 69. minucie. Bramkarz Valencia CF robił wszystko co mógł, by jego drużyna zapunktowała w meczu z pretendentem do mistrzostwa, ale piłkarzy ofensywnych nie było stać na gola.

Wynik mecz na 2:0 dla Atletico ustalił w doliczonym czasie Kevin Gameiro, który tym samym zdobył w niedzielę dwa punkty do klasyfikacji kanadyjskiej.

Valencia CF - Atletico Madryt 0:2 (0:0)
0:1 - Antoine Griezmann 63'
0:2 - Kevin Gameiro 90+2'

W 44. minucie Antoine Griezmann (Atletico) nie wykorzystał rzutu karnego. Diego Alves obronił.

W 69. minucie Gabi (Atletico) nie wykorzystał rzutu karnego. Diego Alves obronił.

Valencia: Diego Alves - Martin Montoya, Aderllan Santos, Eliaquim Mangala, Jose Gaya - Dani Parejo, Mario Suarez, Enzo Perez - Joao Cancelo (46' Santi Mina), Rodrigo (67' Munir El Haddadi), Nani (80' Zakaria Bakkali).

Atletico: Jan Oblak - Juanfran, Stefan Savić, Lucas Hernandez, Felipe Luis - Saul Niguez (58' Yannick Ferreira Carrasco), Gabi, Koke - Angel Correa (63' Fernando Torres), Kevin Gameiro, Antoine Griezmann (80' Tiago Mendes).

Żółte kartki: Mangala (Valencia) oraz Felipe Luis, Griezmann, Tiago (Atletico).

Sędzia: Carlos Clos Gomez.