Historyczna kompromitacja Korony Kielce

Katastrofalny występ piłkarzy Korony w ramach 11. kolejki Lotto Ekstraklasy przeciwko Cracovii (0:6) zapisze się w niechlubnej historii kieleckiego klubu. Złocisto-krwiści jeszcze nigdy nie doznali tak upokarzającej porażki.

Sebastian Najman

Podopieczni Tomasza Wilmana udali się do Krakowa z nadzieją na przerwanie serii dwóch porażek z rzędu. Już po pierwszej połowie, gdy Cracovia prowadziła 3:0, było jednak wiadomo, że ta sztuka raczej się nie uda. Ostatecznie skończyło się na srogim laniu od zespołu, który na ligowe zwycięstwo czekał prawie dwa miesiące.

Jeszcze nigdy w ramach rozgrywek Ekstraklasy Korona nie została tak rozbita. Do tej pory za najwyższą porażkę drużyny z Kolporter Areny uchodziła ta z sezonu 2009/10 z konfrontacji z poznańskim Lechem (0:5). Co ciekawe, trenerem Kolejorza był wówczas Jacek Zieliński - aktualny szkoleniowiec Pasów.

Warto także odnotować, że dla Korony to trzecie dotkliwe potknięcie w obecnym sezonie. Wcześniej po cztery gole strzeliły jej KGHM Zagłębie Lubin oraz Górnik Łęczna.