Dania: kolejny gol Kamila Wilczka

Kamil Wilczek zdobył swoją siódmą bramkę w bieżącym sezonie w lidze duńskiej. Polak wpisał się na listę strzelców w niedzielnym pojedynku Broendby z Randers FC (2:2).

Bartosz Zimkowski
Kamil Wilczek Getty Images / Giuseppe Bellini / Kamil Wilczek

Kamil Wilczek tradycyjnie pojawił się w podstawowym składzie Brondby Kopenhaga i już w drugiej minucie trafił do siatki przeciwnika. Dla zawodnika powołanego przez Adama Nawałkę na eliminacyjne spotkania z Danią oraz Armenią był to siódmy ligowy gol w tym sezonie.

Polak opuścił boisko w przerwie, kiedy Brondby prowadziło 2:0. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 2:2. Goście w drugiej odsłonie dwukrotnie trafili do siatki drużyny ze stolicy Danii.

Brondby w tabeli jest wiceliderem ze stratą czterech punktów do FC Kopenhaga.

Brondby - Randers FC 2:2 (2:0)
1:0 - Kamil Wilczek 2'
2:0 - Hany Mukhtar 37'
2:1 - Mikkel Kallesoee 53'
2:2 - Mikael Ishak 62'