Faworyci nie zawiedli, Wyspy Owcze znów zaskoczyły - wyniki wszystkich meczów eliminacji MŚ 2018

W piątek odbyło się dziewięć meczów eliminacji mistrzostw świata 2018 w strefie europejskiej. Faworyci - Francja, Portugalia, Holandia, Szwecja, Belgia, Grecja i Szwajcaria - wywalczyli komplet punktów.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/IAN LANGSDON

W grupie A przodownictwo w tabeli straciła Bułgaria po wysokiej porażce na Stade de France. Wynik otworzył wprawdzie bułgarski zawodnik Legii Warszawa Michaił Aleksandrow, ale później trafiali już tylko Trójkolorowi.

Francja ma w dorobku tyle samo punktów co Holandia i Szwecja. Pomarańczowi zaprezentowali znakomitą formę w spotkaniu z Białorusią i sięgnęli po wysoką wygraną, a na wysokości zadania stanęły również Trzy Korony, chociaż rozmiary zwycięstwa nad Luksemburgiem (1:0) nie imponują.

Wyspy Owcze ponownie zaskoczyły w meczu grupy B. Dotychczasowy kopciuszek we wrześniu bezbramkowo zremisował z Węgrami, a w piątek pokonał na wyjeździe Łotwą 2:0 i został sensacyjnym wiceliderem. Wśród Łotyszy 90 minut rozegrał Vladislavs Gabovs z Korony Kielce, a 64 Vladislavs Gutkovskis z Termaliki.

Tabelę otwierają Szwajcarzy, którzy po ciekawym meczu zdołali rzutem na taśmę pokonać Madziarów - w 90. minucie na wagę trzech punktów trafił Valentin Stocker. Wśród pokonanych całe zawody rozegrali Richard Guzmics (Wisła Kraków) i Tamas Kadar (Lech Poznań), z kolei Nemanja Nikolić (Legia Warszawa) wbiegł na boisko w 87. minucie.

Bez niespodzianek obyło się w grupie H, gdzie po pewne zwycięstwa sięgnęli Belgowie oraz Grecy. Hellada odbudowała się po koszmarnych eliminacjach Euro 2016 i może włączyć się do walki o awans. Dla Estonii, która również pewnie wygrała, gola strzelił Konstantin Vassiljev z Jagiellonii Białystok, asystując również przy innej bramce.

0:2 - Joan Simun Edmundsson 70'

Węgry - Szwajcaria 2:3 (0:0) 0:1 - Haris Seferović 51' 1:1 - Adam Szalai 53' 1:2 - Ricardo Rodriguez 67' 2:2 - Adam Szalai 71' 2:3 - Valentin Stocker 90'

4:0 - Siergiej Mosnikow 88'

Grecja - Cypr 2:0 (2:0) 1:0 - Konstantinos Mitroglou 12' 2:0 - Kostas Manolas 42'