Stomil Olsztyn zremisował z Sandecją Nowy Sącz. Bramkarze nie do pokonania

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 0:0 z Sandecją Nowy Sącz. Drużyny miały dobre szanse na zmianę wyniku, ale bramkarze Michał Leszczyński i Łukasz Radliński byli nie do pokonania.

PAP / Tomasz Waszczuk

Po zaciętym początku o pierwsze, konkretne ataki zadbała Sandecja Nowy Sącz. Drużyna Radosława Mroczkowskiego próbowała w sobotę wejść na miejsce premiowane awansem. Sebastian Leszczak, a następnie Maciej Korzym odbili się od ściany jaką postawili piłkarze Stomilu.

W 29. minucie gospodarze odpowiedzieli strzałem Patryka Kuna. 21-latek prezentuje się dobrze po powrocie do Stomilu z Rozwoju Katowice i w tym sezonie nie opuścił boiska nawet na minutę. Jego pierwszą próbę zdobycia gola udaremnił Łukasz Radliński. Przed przerwą Kun przeprowadził jeszcze jedną szarżę i bramkarz Sandecji przeciął jego podanie w ostatnim momencie.

Choć obie drużyny miały dobre sytuacje podbramkowe, bramkarze nie pozwolili na zmianę wyniku również po przerwie. Tomasz Wełnicki i Krzysztof Szewczyk byli blisko wyprowadzenia Stomilu na prowadzenie. Byłaby to nagroda za odważną grę od początku meczu, ale olsztynianie musieli zadowolić się remisem.

W ostatnich 10 minutach Łukasz Suchocki minimalnie przestrzelił, a Kun przegrał trzeci pojedynek z Radlińskim. Dobra postawa bramkarzy sprawiła, że kibice nie doczekali się choćby gola.

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 0:0

Stomil: Michał Leszczyński - Marcel Ziemann, Piotr Klepczarek, Tomasz Wełnicki, Jarosław Ratajczak - Łukasz Jegliński, Igor Biedrzycki - Krzysztof Szewczyk (79' Rafał Śledź), Patryk Kun, Tsubasa Nishi (83' Łukasz Suchocki) - Rafał Kujawa (68' Tomasz Zahorski).

Sandecja: Łukasz Radliński - Adrian Danek (60' Michał Szeliga), Mateusz Bartków, Michał Piter-Bućko, Lukas Kuban - Michał Gałecki, Grzegorz Baran - Sebastian Leszczak (39' Bartłomiej Kasprzak), Wojciech Trochim (74' Filip Piszczek), Maciej Małkowski - Maciej Korzym.

Żółte kartki: Kujawa, Biedrzycki, Jegliński (Stomil) oraz Bartków, Kuban, Szeliga (Sandecja).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).